Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła
niedziela, 08 listopada 2015 12:38

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2015 R.

Tak jak zaprawa trzyma cegły w budowli, tak miłość i posłuszeństwo jednoczą ludzi w Kościele.
(św. Pio z Pietrelciny)

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami) obchodzona jest uroczystość poświęcenia własnego kościoła Pan Bóg wybrał to miejsce i pobłogosławił budowniczym. My jesteśmy kustoszami naszego kościoła, remontujemy, troszczymy się, sprzątamy i mamy obowiązek przekazać go w dobrym stanie następnemu pokoleniu.

2. Przed nami ostatni tydzień października ? kończą się nabożeństwa różańcowe. Dziękuję tym parafianom, którzy wytrwale przychodzą na nabożeństwa różańcowe, gdyż możemy wtedy wspólnie wypraszać wiele potrzebnych łask dla naszych rodzin, parafii i we wszystkich intencjach, które nosimy w sercu. Zachęcam szczególnie tych, którym jeszcze nie udało się przyjść na różaniec, aby dołączyli do naszej wspólnej modlitwy. Znajdźmy czas na różaniec w tym czasem zabieganym życiu. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II, że: ?Wszystko można wyprosić na różańcu?.

4. W najbliższą środę 28 października obchodzimy święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych, czyli ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze w kościele będą jak w każdą niedzielę. Natomiast o 12. 30 rozpocznie się procesja z kościoła wyruszymy na cmentarz. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 13.00 i ofiaruje ją za wszystkich Zmarłych, których imiona przynieśliście w wypominkach. Postarajmy się wziąć liczny udział w Mszach Św. czy to w kościele czy na cmentarzu. Wieczorem 1 listopada dołączymy do Litanii Miast. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00 do kościoła. Młodzież przedstawi program modlitewny. Potem udamy się na cmentarz, śpiewając w drodze Litanię do Wszystkich Świętych, aby tam odmówić następne modlitwy. Na litanię miast przynieśmy znicze, aby je zapalić na grobach naszych bliskich, a także na opuszczonych grobach.

6. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać dla nich odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada.  Warunki: przyjść do kościoła (w dniu 1 i 2 listopada) i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga; być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź św.); przyjąć Komunię św.; odmówić modlitwę w intencji Ojca św. np. Zdrowaś Maryjo; pragnąć zerwania z przywiązaniem do grzechu Zachęcam wszystkich do codziennego zyskiwania tego odpustu za swoich bliskich zmarłych. Okażmy im swoją pomoc, bo jeżeli my po swojej śmierci będziemy dopełniać w czyśćcu braki ziemskiego życia to i o nas pamiętać będą.

7. Korzystajmy ze spowiedzi św., szczególnie ci, którzy już nie przystępują do Komunii św., aby nie było wśród nas katolika, kto w te dni nie ofiaruje za swoich bliskich zmarłych Komunii św.

8. Ofiary składane na tacę na Mszach Św. we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przeznaczone zostaną na kontynuację prac przy ogrodzeniu na cmentarzu.

9. W dalszym ciągu zachęcam do składania wypominek oraz wpisywania dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 17.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

10. Trwa czas robienia porządków na Cmentarzu. Zadbajmy o tę czystość na naszym cmentarzu, porządek wokół grobów naszych bliskich. Proszę o segregowanie śmieci, rzeczy, które są niepotrzebne wyrzucajmy tylko i wyłącznie na śmietnik w przeznaczone na to miejsce, a nie gdzieś tam w pobliże, gdzie nam pasuje, nie bójmy się też zwracać uwagi tym, którzy nie zachowują porządku. W środę na godz. 10.00 zapraszam chętne osoby do prac porządkowych na cmentarzu.

11. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów. Nasza parafia potrzebuje nowych ministrantów, jest nas ciągle za mało, a chcemy się pięknie rozwijać. Proszę o przyprowadzenie chłopców w sobotę na zbiórkę. Jest to dobra inwestycja w ich wiarę i na przyszłość. Chłopcy uczą się służby przy ołtarzu, dyscypliny, obowiązkowości, koleżeństwa, szacunku do ludzi i rzeczy. Proszę rodziców, aby umożliwili dzieciom przystąpienie do służby przy ołtarzu. Będąc blisko ołtarza dzieci wyrosną nam na wspaniałych ludzi. Nie bójmy się przyprowadzić dziecka czy wnuka do Pana Boga. Na pewno na tym nie stracimy.

12. Dziękuję za udział w pielgrzymce do Krakowa i Częstochowy, za wspólną modlitwę i duchowe przeżycia, których zbyt szybko nie zapominajmy.

13. W czwartek na godz. 9.00 zapraszam chętne osoby do prac porządkowych na cmentarzu.

Wszystkim uczestnikom Liturgii życzę, by spotkanie z Panem w Domu Bożym, jakim jest dla nas nasz parafialny kościół, owocowało w całym rozpoczętym nowym tygodniu naszego życia.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »