Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
niedziela, 08 listopada 2015 12:43

XXXII Niedziela Zwykła

08 listopada 2015 r.

Jeśli chcemy ofiarować siebie Bogu, musimy oddać wszystko, co mamy i czym jesteśmy.
(ks. Jan Twardowski)

1. Dzisiaj przeżywamy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku, w sposób szczególny, chcemy pomóc prześladowanym w Syrii. Prosimy Boga o siłę do mężnego wyznawania wiary dla nich, ale również i dla nas wszystkich. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

2. W związku z ukończeniem 75 roku życia ks. bp Józefa Wysockiego pragnę poinformować iż papież Franciszek, biskup Rzymu przyjął rezygnację ks. bp Józefa z urzędu biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej. Odtąd przysługuje mu tytuł ?biskupa seniora?.

3. W środę ? rocznica odzyskania niepodległości. Zachęcam do świątecznego przeżycia tego czasu, do wywieszenia flag narodowych i zapraszam na Mszę św. w int. Ojczyzny, która będzie sprawowana w naszym kościele o g. 10.30 i będzie to jedyna Msza św. w tym dniu w kościele.

4. 14. listopada rozpoczyna się w diecezji elbląskiej peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży - krzyża i ikony MB. 20 listopada dotrą do naszego dekanatu symbole Światowych Dni Młodzieży ? prosty, duży, drewniany krzyż oraz obraz ? Matki Bożej z Dzieciątkiem, kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej. Symbole te są świadkami pięknych chwil, ponieważ są obecne w miejscu wydarzeń centralnych ŚDM, a w okresie przygotowań peregrynują po kraju, w którym mają odbyć się Dni Młodzieży. Krzyż jest znakiem miłości Pana Jezusa do ludzi i zachęca do głoszenia, że tylko w Chrystusie jest zbawienie i odkupienie. Ikona Matki Bożej zachęca natomiast do wejścia w bardziej szczery kontakt z Jezusem oraz pociesza nas swoją czułością. W naszym dekanacie symbole Światowych Dni Młodzieży będziemy przyjmować w Parafii ks. Dziekana w Jantarze 20 listopada 2015 r. Zapraszamy młodzież naszej parafii do włączenia się we wspólną modlitwę przygotowującą nas do ŚDM ? 2016 w Krakowie. Proszę o liczny udział: jest to nasz modlitewny wkład w przygotowanie do przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, w których zapowiedział swój udział Papież Franciszek.

5. W sobotę 14 listopada startuje 4 Edycja Elbląskiej Szkoły Biblijnej: rozpoczęcie g. 9.00 - Elbląskie Seminarium Duchowne. Szczegóły: na stronie diecezji elbląskiej.

6. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek ? święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie, we wtorek ? św. Leona Wielkiego, w środę ? św. Marcina z Tours, w czwartek - św. Jozafata Kuncewicza a w piątek ? wspomnienie pierwszych pięciu polskich męczenników. Serdeczne życzenia dla Solenizantów i Jubilatów.

7. Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk będzie odmawiana do końca listopada po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

8. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Liczę, iż ministranci wykażą się gorliwością i przybędą wszyscy. Natomiast o godz. 11.00 będzie spotkanie dla aspirantów.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.

10. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na organizacje światowych dni młodzieży. W związku z tym taca budowlana przeniesiona jest na IV niedziele.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą roczną czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

12. Składam podziękowania osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach porządkowych na cmentarzu ? Paniom Jadwidze Lipa, Barbarze Piotrowskiej, Irenie Trybockiej, Elżbiecie Osowskiej, Urszuli Olenicz, Irenie Michalskiej, Sylwii Wyrzykowskiej, Krystynie Lesikiewicz oraz Irenie Maćkowskiej, a także Panom Pawłowi Król, Janowi Wróbel i Grzegorzowi Rucińskiemu. Jednocześnie zapraszam w najbliższy czwartek na godz. 9.00 na kolejną akcje prac porządkowych żywię nadzieję że już ostatnią w tym roku.

13. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą na rzecz Parafii oraz za złożone dary stołu.

14. Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie! ? tak powiedział Pan Jezus. W naszej parafii mamy dużo wspaniałych dzieci i młodzieży. Do nich wszystkich (i ich Rodziców i Opiekunów) skierowane jest zaproszenie Jezusa, by wciąż lepiej poznawać Go, służyć Mu i odnajdywać swoje miejsce w Kościele. Martwi mnie, ze tak mało dzieci i młodzieży uczestniczy w Mszach Św. i nabożeństwach, przystępuje do spowiedzi oraz komunii świętej. Zachęcam rodziców, dziadków, opiekunów, aby swoje dzieci zachęcali do aktywnego uczestniczenia w życiu naszej Parafii, systematycznego udziału w Mszach św. i Nabożeństwach, regularnego przystępowania do sakramentów świętych. Dzieci czy też młodzież chcą naśladować swoich rodziców, chodzić tam, dokąd idą rodzice. Jeżeli więc rodzice usilnie starają się wejść do Królestwa Bożego, dzieci podążają za nimi. Zwracam się z serdeczną prośbą do rodziców, aby motywowali swoje dzieci do częstego uczestniczenia w liturgii. A do rodziców ministrantów, aspirantów kieruję prośbę, aby mobilizowali swoich synów do gorliwego wypełniania podjętych obowiązków ministranckich.

15. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej moim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę: zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego. Niech Najświętsze Serca Pana Jezusa wspiera nas w drodze do nieba. Niech pamięć i modlitwy za zmarłych w tych dniach pomogą nam lepiej zrozumieć sens i cel naszego życia.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękuję Wam za życzliwość, za Waszą modlitwę i ofiary. Wszystkim życzymy udanego i owocnego tygodnia.  Pan niech obdarzy Was pokojem.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2015 12:44

«  kwietnia 2024  »