Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła
czwartek, 19 listopada 2015 15:38

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 LISTOPADA 2015 R.

?Jeśli chcemy ofiarować siebie Bogu, musimy oddać wszystko, co mamy i czym jesteśmy.?
(ks. Jan Twardowski)

1. W listopadzie pamiętajmy o modlitewnej pamięci za zmarłych. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy swoją indywidualną modlitwą i obecnością w kościele potwierdzają pamięć o tych, którzy doszli już do domu Ojca. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk jest odmawiana przez cały listopad po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży. W związku z tym taca budowlana przeniesiona jest na IV niedzielę.

3. W sobotę w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ? zamknięcie Roku Kościelnego. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodych. Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30.

5. 20 listopada br do naszego dekanatu dotrą symbole Światowych Dni Młodzieży. Uroczystość przyjęcia symboli odbędzie się w Parafii NMP Matki Kościoła w Jantarze; rozpocznie się o godz. 15:00 ? Powitaniem symboli i modlitwą w Godzinie Miłosierdzia, o godz.16:00 ? odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o 16:30 ? Czuwanie przy krzyżu i ikonie, o 17:15 ? Nabożeństwo Pokutne i spowiedź, o 18:00 ? Eucharystia i obrzęd pożegnania. Serdecznie zachęcam do włączenia się we wspólną modlitwę i liczny udział w tej Uroczystości.

6. W dniach 17 - 19 listopada w Elblągu odbędą się rekolekcje przygotowujące do Jubileuszu Miłosierdzia. Poprowadzi je Jude Antoine, świecki misjonarz katolicki. Spotkania ewangelizacyjne odbywać się będą w Centrum Sportowo-Biznesowym przy ul. Grunwaldzkiej w godz. 18.00 - 21.00. Szczegółowe informacje zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

7. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie aspirantów. Liczę, iż aspiranci wykażą się gorliwością i żadnego z nich nie zabraknie na spotkaniu.

8. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach porządkowych przy Kościele i na cmentarzu.

9. Osoby, które chciałyby pomóc w pracach porządkowych przy kościele i na cmentarzu zapraszam w czwartek na godz. 9.00.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień. W nowym Gościu Niedzielnym o orędziu biskupów polskich do niemieckich sprzed pięćdziesięciu lat, bez którego nie byłoby współczesnej Europy.

Wszystkim parafianom i gościom życzę otwartego serca i hojności dla Boga i bliźnich.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »