Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2015r.

Chryste króluj, Chryste zwyciężaj, swoją miłość odnów w nas!

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla ? święto ministrantów lektorów, ale także wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki i muzyków. Służbie liturgicznej, Panu Organiście, wszystkim którzy śpiewają dziękuje za ich posługę w kościele i życzę błogosławieństwa Bożego!

2. W ostatnim tygodniu listopada zapraszam na ostatnie wypominki w intencji naszych zmarłych, codziennie po Mszy św. o godz. 17stej. Serdecznie zapraszam.

3. W Elblągu w najbliższą sobotę w katedrze elbląskiej o g. 14.00 pożegnanie symboli ŚDM i przekazanie archidiecezji gdańskiej. Składam przy tej okazji podziękowanie wobec tych osób, które uczestniczyły w peregrynacji symbolii ŚDM w Jantarze.

1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W przyszłą niedzielę w zakrystii będą rozprowadzane lampiony na roraty. W I Niedzielę Adwentu na Mszy Św. o godz.10.30 będzie poświęcenie nowego wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Prośbę o rozprowadzanie opłatków kieruję również do członków Akcji Katolickiej, a także do nowych osób, które chciałyby pomóc w tym jakże niezwykle ważnym przedsięwzięciu. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

2. Świece Caritas ? ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? będą do nabycia w kwocie 7 zł od przyszłej niedzieli w kościele. Będą także do nabycia świece świąteczne.

3. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć kleryków z wyższego seminarium duchownego, którzy będą rozprowadzać kalendarze seminaryjne, będące materiałem informacyjnym i powołaniowym służącym integracji wiernych naszej Diecezji, a także stanowiące cenną formę pomocy finansowej dla Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Po Mszy św. o godz. 10.30 klerycy spotkają się z LSO w salce katechetycznej.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

5. Tradycyjnie już dziękuję za okazaną życzliwość i pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej: w tym tygodniu wydatną pomocą służyli panie: Urszula Olenicz, Elżbieta Osowska, Jadwiga Lipa, Irena Trybocka, Barbara Piotrowska, Irena Michalska, Teresa Rucińska oraz panowie: Grzegorz Ruciński, Henryk Sznajder, Krzysztof Lipa, Paweł Pietraniuk, Tadeusz Lesiak, Mirosław Szewczuk. Dziękuje także za złożone dary stołu.

Wszystkim parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych, błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 18:44

Kalendarz 2023