Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu
niedziela, 20 grudnia 2015 18:45

IV NIEDZIELA ADWENTU
20 GRUDNIA 2015 ROKU

1.    Dzisiaj przypada IV niedziela adwentu.  Dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych i przystąpili do Sakramentu Pokuty. Okazja do spowiedzi dzisiaj na wszystkich mszach św. oraz w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przed Roratami.
2.    W środę wraz z dziećmi zakończymy Roraty. W poniedziałek będziemy zbierać plansze więc proszę, aby dzieci przyniosły plansze na roraty. Dzieciom, które najgorliwiej uczęszczały na Roraty zostaną wręczone dyplomy i drobne upominki.
3.    W czwartek na Mszy św. o godz. 7.00 nastąpi uroczyste wniesienie przez harcerzy Światełka Betlejemskiego do naszej świątyni. Proszę, aby wszyscy, którzy zakupili świecę wigilijną przynieśli ją do kościoła, skąd zabiorą do domu Światełko Betlejemskie. Zapalona świeca na stole wigilijnym oznacza, że potrafimy się dzielić z potrzebującymi, zwłaszcza z dziećmi, które oczekują na naszą pomoc.
4.    W najbliższy czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia ? to wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę, którą odprawię o północy z  czwartku na piątek. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i naszych miłych Gości. Składka z Pasterki przeznaczona jest na obronę życia nienarodzonych i Domy Samotnej Matki. Przed Pasterką  o godz. 23.35 odbędzie się Misterium przygotowane przez naszą młodzież pt: ?Wigilijna ulica?. Serdecznie zapraszam na to bożonarodzeniowe misterium.
5.    W piątek obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane o godz. 10.30, 12.00 i 16.00. Każdy, kto uczestniczył w Pasterce może w tym dniu po raz drugi przyjąć Komunię św. W sobotę święto św. Szczepana pierwszego Męczennika, Msze Św. w tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
6.    W przyszłą niedzielę 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny.
7.    Natomiast począwszy od dnia 28 grudnia, z racji kolędy, Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 8.30 za wyjątkiem 31 grudnia ? zakończenie roku, bowiem w tym dniu Msza św. będzie odprawiona o godz. 17.00.
8.    Informuje wszystkich parafian iż wizytę duszpasterską rozpocznę od 28 grudnia. Szczegółowy plan podam w 25 grudnia oraz zostanie zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.
9.    W sobotę, czyli w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, przypada dzień św. Szczepana. Taca zbierana tego dnia, jak zawsze, będzie przeznaczona na potrzeby KUL.
10.     Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.
11.     Pragnę podziękować za przygotowanie w dniu wczorajszym śniadania adwentowego dla naszych najmłodszych parafian. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiary i dary stołu na ten cel oraz zaangażowały się w organizację tego spotkania. Dzieciom natomiast dziękuję za udział w roratach i śniadaniu adwentowym. Za co składam serdeczne Bóg zapłać!
12.     Za wszystkie dary stołu  z całego serca dziękuje.
13.     Po Mszy św. w nawie bocznej będą rozprowadzane jeszcze opłatki, świece wigilijne. Zadbajmy o to, aby na żadnym stole w naszych parafialnych rodzinach nie zabrakło białego opłatka ? symbolu miłości, braterstwa, pokoju i pojednania.
14.     Po Mszy Św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na zorganizowanie spotkania wigilijnego dla liturgicznej służby ołtarza oraz harcerzy z naszej parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożenie ofiar na ten cel.
15.     We środę bezpośrednio po roratach odbędzie się zbiórka ministrantów, natomiast w czwartek po Roratach zapraszam liturgiczną służbę ołtarza oraz harcerzy na spotkanie opłatkowe.
16.     W ostatnim czasie został przeprowadzony remont dachu kaplicy na cmentarzu. Koszt remontu wyniósł 12.300 zł.
17.     Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg zapłać.
18.     Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi

Parafianom i gościom życzę błogosławieństwa Bożego w czasie ostatnich dni adwentowego oczekiwania na narodzenie Zbawiciela a także radości przy wigilijnym stole.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »