Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Święto Świętej Rodziny

27 GRUDNIA 2015 ROKU

Rodzina to jeden z najwspanialszych pomysłów Pana Boga

(abp Damian Zimoń)

1. Dziś ? niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.

2. W czwartek przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 17.00. Po Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno ? przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przeprosimy za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2015 oraz odśpiewamy dziękczynne ?Ciebie, Boga, wysławiamy? za otrzymane w tym roku łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w Nowym Roku. Zachęcam do licznego udziału w tej Mszy św.

3. W piątek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2016, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy piątek miesiąca. Msze św. jak w każdą niedzielę.

4. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się po Mszy Św.

5. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, oprawę choinek i wszelkie prace przedświąteczne w naszej świątyni. Dziękuje panom szafarzom za pomoc w posłudze komunii. Na ręce kleryka Łukasza dziękuje liturgicznej służbie ołtarza lektorom i ministrantom za piękną oprawę liturgiczną, młodzieży i dzieciom za przygotowanie Misterium pt: ?Wigilijna ulica?. Harcerzom dziękuję za przyniesienie Światła Betlejemskiego do naszej świątyni. Słowa podziękowania kieruję także do Pana Organisty i pań za posługę w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

6. Składam podziękowania za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebrana została kwota 9.190,00 zł. Natomiast na zakup oleju wydano 11.200 zł. Dziękuję również wszystkim osobom tzw. rejonowym, które roznosiły opłatek.

7. W czasie Mszy świętych roratnich zostały zebrane ofiary w kwocie 1556,25 gr., które zostały przeznaczone na dekoracje do żłóbka. Dziękuję również za ofiarowanie kwiatów ? gwiazd betlejemskich.

8. Taca budowlana wyniosła 1523zł 84gr.

9. W celu podniesienia poziomu ochrony i bezpieczeństwa naszego zabytkowego kościoła został założony monitoring. Koszt założenia monitoringu wyniósł 9050zł.

10. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka liturgicznej służby ołtarza, którą poprowadzi kleryk Łukasz.

11. Dziękuję również z całego serca za złożone mi życzenia świąteczne czy to osobiście czy też w innej formie oraz za dary stołu.

12. W przyszłą niedzielę 3 stycznia 2016 r. po każdej Mszy Św. kleryk Łukasz Chojna będzie rozprowadzał Myślniki Kleryckie.

13. Jutro rozpocznie się wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kolęda, to poświęcenie mieszkania na Nowy Rok, modlitwa kapłana z rodziną i krótka rozmowa duszpasterska. Dłuższe rozmowy nie są wskazane z tej racji, że czekają następne rodziny. Do omawiania trudniejszych spraw zapraszam do kancelarii parafialnej w ciągu roku. Proszę, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości bądź ulic zmobilizowali się i zorganizowali dojazd księdza na wizytę kolędową. Część ofiar składanych w czasie kolędy zostanie przeznaczona na wykonanie nagłośnienia w kościele. Dziękuję za składanie osobno ofiary ministrantom, 20% zebranych przez ministrantów ofiar przeznaczone jest na fundusz ministrancki. Z tego funduszu zostanie pokryta część kosztów związanych z wyjazdami integracyjnymi ministrantów.

14. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe:

28.12.2015 r. (poniedziałek) od godz. 9.30 Rybina od Państwa Staroń,

29.12.2015 r. (wtorek) od godz. 9.30 Rybina od Państwa Załuga,

30.12.2015 r. (środa) od godz. 9.30 Stegienka od Pana Zawadzkiego

31.12.2015 r. (czwartek) od godz. 9.30 Cisewo, Mennonitów, Sportowa, Okólna od Państwa Leończuk

02.01.2016 r. (sobota) od godz. 9.30 ul. Jagiełły od Państwa Łach,

03.01.2016 r. (niedziela) od godz. 17.30 Popowo od Pani Pogorzelec

15. Od dnia 28 grudnia, z racji kolędy, Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 8.30 za wyjątkiem 31 grudnia ? zakończenie roku, bowiem w tym dniu Msza św. będzie odprawiona o godz. 17.00.

Tylko rodzina Bogiem silna może poprawnie wychować dzieci i dać Ojczyźnie wspaniałych ludzi. Prośmy Boga, abyśmy na wzór świętej Rodziny z Nazaretu kształtowali nasze rodziny, aby one były źródłem dobra i miłości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego i świątecznego przeżycia powitania Nowego Roku, a Boże Dziecię niech nam błogosławi przepełniając serca nową nadzieją

Poprawiony: niedziela, 27 grudnia 2015 18:22

Kalendarz 2023