Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Zwykła
niedziela, 24 stycznia 2016 12:58

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 STYCZNIA 2016 ROKU

Gdy widzimy, co ludzie wyprawiają z Kościołem, z Chrystusem żyjącym w Eucharystii, z Mszą św., Ewangelią, krzyżem, mówimy, że Bóg był bardzo odważny, powierzając to wszystko ludziom.
(sł. Boży kard. Stefan Wyszyński)

1. Jutro zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan .

2. We wtorek dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

3. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej ? do nabycia jest tygodnik Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

4. Zakończył się czas odwiedzin kolędowych. Dziękuję wszystkim, którzy w czasie kolędy otworzyli przede mną drzwi swoich domów, z wiarą przyjmując Błogosławieństwo Boże. Za życzliwość i zainteresowanie sprawami naszej wspólnoty składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji. Niektóre rodziny z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, w związku z tym te rodziny proszę o indywidualne umawianie się na tzw. kolędę uzupełniającą.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Przypominam iż kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i w czwartki w godzinach od 15.00 do 16.30.

7. Msze św. w ciągu tygodnia sprawowane będą od poniedziałku do soboty o godz. 17stej. Z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia Bożego w każdy piątek, kiedy nie będą przypadały inne nabożeństwa odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Dziękuję za wczorajsze spotkanie formacyjne liturgicznej służbie ołtarza oraz za posługę w czasie kolędy. Jednocześnie informuję, iż fundusz ministrancki z kolędy wyniósł 1115 zł i 20 gr. W dalszym ciągu zachęcam ministrantów do gorliwości, sumienności i pilności w zaszczytnej służbie ministranckiej.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła w dniu wczorajszym p. Maria Kruczkowska. Msza św. żałobna śp. Marii Kruczkowskiej odbędzie się we wtorek o godz. 12.00.

Wszystkim parafianom i gościom na cały tydzień życzę zdrowia i obfitości łask Bożych.

Poprawiony: niedziela, 24 stycznia 2016 12:59

Kalendarz 2023