Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 07 marca 2016 11:22

III Niedziela Wielkiego Postu

28 luty 2016 r.

• Wkraczamy w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Niech ten czas będzie dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Może warto zadać sobie pytania: Jak wykorzystuje ten czas? Czy byłem już na drodze krzyżowej? Gorzkich Żalach? Czy widzę potrzebę zmiany czegoś w swoim życiu na lepsze?
  • Zachęcam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych oraz do modlitwy w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i odprawiających rekolekcje wielkopostne. Na Drogę Krzyżową zapraszam w każdy piątek o godz. 17.00 ? dzieci i o 18.00 ? młodzież i dorosłych; Gorzkie Żale odprawiane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • W każdą środę tygodnia w naszej świątyni odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszam. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam jednak do skorzystania ze spowiedzi św. rekolekcyjnej, która odbędzie się w poniedziałek i wtorek w czasie rekolekcji.
  • W tym tygodniu odwiedzin chorych nie będzie. Chorych odwiedzę 17 i 18 marca tj. za dwa tygodnie w czwartek  i piątek.
  • W czwartek po Mszy św. odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
  • Za tydzień w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej Parafii Wielkopostne Rekolekcje, które trwać będą do wtorku 8 marca. W tym roku przewodniczył im będzie o. Paweł Kata. Już dzisiaj proszę o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi i licznego uczestnictwa w tych Świętych Dniach słuchania Słowa Bożego. Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas, w którym przygotujemy się do godnego i głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego oraz świętowania Zmartwychwstania Jezusa. Bardzo proszę o zaplanowanie sobie wzorowego uczestnictwa w tych duchowych ćwiczeniach Zadbajmy także o chorych i samotnych. Program rekolekcji będzie rozprowadzany dzisiaj, zostanie również zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Z radością informuję, że według oficjalnych państwowych danych ?Gość Niedzielny? piąty rok z rzędu jest liderem sprzedaży wśród wszystkich polskich tygodników wyprzedzając ?Newsweek Polska?, ?Politykę? oraz tygodnik ?W sieci?. Warto czytać to co jest najlepsze.
  • Składam serdeczne podziękowania osobom, które w minionym tygodniu pracowały na rzecz naszej parafii.

Solenizantom i jubilatom tych dni składam serdeczne życzenia i wspieram ich  modlitwą, a wszystkim życzę przeżywania chrześcijańskiej postawy pokutnej w te wielkopostne dni.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »