Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania
Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania PDF Drukuj
środa, 30 marca 2016 15:56

27.03.2016 r.

?Ja jestem zmartwychwstanie i życie. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł,

żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki ?

(Jan11,25-26)

1. Dzisiaj Msze Św. odprawiane jeszcze będą o godz. 10.30 oraz 16.00.

2. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawiane jak w niedzielę.

3. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim, którzy trwali na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego.

4. Wszystkim Ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu składam gorące podziękowanie, dzięki ich ofiarności powstała tak piękna dekoracja w naszym kościele, dzisiejsza taca też przeznaczona jest na ten cel.

5. Pragnę podziękować wszystkim tym parafianom, którzy od samego początku Wielkiego Postu, czyli od Środy Popielcowej poprzez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale przygotowywali się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

6. Dziękuję tym parafianom, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu Triduum Paschalnego oraz składam podziękowania osobom, które pomagały w robieniu Ciemnicy oraz Grobu.

7. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza oraz szafarzom za całą oprawę liturgiczną, za posługę w czasie Triduum Paschalnego oraz Paniom, które zaangażowały się w liturgię w czasie Triduum. Dziękuję wyznaczonym grupom, które prowadziły adoracje oraz pani katechetce Marzenie Zaremba za prowadzenie adoracji w Wielki Piątek. Na ręce Pana komendanta Marka Żak składam podziękowania strażakom za pełnienie honorowej straży przy Grobie Pańskim. Również harcerzom dziękuję za pełnienie straży przy Bożym Grobie. Słowa podziękowania kieruję do pań z Róż Różańcowych, które przygotowały dary ołtarza. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w prace porządkowe i procesję rezurekcyjną. Wszystkim, którzy złożyli dla mnie dar stołu serdeczne dziękuję. Pragnę wyrazić moje podziękowanie staropolskim ?Bóg zapłać!?

8. Miniony tydzień był pełen bogatych przeżyć duchowych, mam nadzieję, że zostaną one w każdym z nas na bardzo długo i staną się źródłem odnowy naszego chrześcijańskiego życia.

9. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego ? będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Przez cały tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji nowenny. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia.

10. W najbliższą sobotę tj. 2.04.16r o godz. 10.00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na spotkanie zapraszam wszystkie dzieci.

11. Zachęcam do nabycia świątecznego wydania ?Gościa Niedzielnego?.

Radosne ?ALLELUJA ? ? jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Jednoczymy się we wspólnym przeżywaniu Tajemnicy Paschalnej ? wkraczamy ze Zmartwychwstałym Panem na drogi codzienności ? ufni w Jego pomoc.
On, który potrafi przeniknąć drzwi zamkniętych serc ludzkich ? niech przeniknie nasze codzienne życie i wniesie tam ożywcze tchnienie prawdziwej miłości, pokoju i nadziei.
Niech wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał ? że żyje i jest wśród nas ? przeniknie nasze życie i będzie obecna w nim w każdym jego wymiarze.

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 15:58

«  kwietnia 2024  »