Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkanocna
niedziela, 03 kwietnia 2016 17:42

II Niedziela Wielkanocna

03.04.2016 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna ? Niedziela Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Dziś przed każdą Mszą św. odmówimy dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 odprawimy krótkie nabożeństwo w tzw. Godzinie Miłosierdzia.

2. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne ? Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Jutro liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, przeniesionej w tym roku z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy. W tę uroczystość obchodzony jest Dzień Świętości Życia.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań do Służby Bożej w Kościele. Członków Akcji Katolickiej zapraszam po Mszy św. na spotkanie, które odbędzie się w salce katechetycznej.

5. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek ? sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez udział we mszy świętej w niedzielę 17 kwietnia o godzinie 10.30. Serdecznie wszystkich zapraszam.

6. We wtorek o godz. 18.45 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

7. Natomiast w sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

8. Ministrantem miesiąca marca został Jakub Król, któremu serdecznie gratulujemy i zachęcam do większego zaangażowania ministrantów.

9. Irma Green Ofifce Ecologic z rekomendacji Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zgromadzone w ten sposób środki finansowe, przeznaczane są na budowę studni, szkół i szpitali dla wspólnot kościoła misyjnego, ofiar wojen, prześladowań i kataklizmów. To, co Wam niepotrzebne, może być jeszcze użyteczne! Zapraszam chętne osoby do pomocy przy zbiórce sprzętu. Zużyty sprzęt można składać na placu obok plebani 05 kwietnia br (tj. wtorek) w godz. od 9.00 do 13.00. Szczegóły Akcji na plakacie i ulotkach.

Niech Chrystus, który okazuje nam Swoje Miłosierdzie umacnia naszą wiarę i miłość i obdarza łaskami na ten kolejny tydzień. Szczęść Boże!

Poprawiony: niedziela, 03 kwietnia 2016 17:42

Kalendarz 2023