Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

15 Maja 2015 r.

Przyjdź Duchu Święty!

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewaniu lub recytacji hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

2. Jutro drugi dzień świąt zesłania Ducha Świętego ? święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W parafii Jantar przypada odpust.

3. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny, a od wtorku rozpoczynamy okres zwykły w liturgii.

4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na modlitwę o świętość kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji..

5. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

6. Dzisiaj trzydzieścioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o głębokie duchowe przeżycie pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

7. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie z dziećmi kl. IV-tej będzie we wtorek oraz w czwartek o godz. 16.00, natomiast rodziców tych dzieci proszę o udział w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła w piątek od godz. 9.00, jeżeli ktoś nie może przyjść rano, to jest możliwość, aby wziąć udział w sprzątaniu po południu od godz. 15.00.

8. 26 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesyjna będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku. Bardzo proszę, aby w tym kierunku poszły też pewne przygotowania zwłaszcza ołtarzy, a następnie trasy procesyjnej oraz naszych domów. Jest to znak naszej przynależności i miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Jest to znak naszej wiary.  Pierwszy ołtarz będzie przy  ul. Gdańskiej przy Poczcie, drugi przy Sklepie PLUS, trzeci ołtarz na ul. Sikorskiego u Państwa Lipa i czwarty ołtarz na ul. Powstańców Warszawy przy szkole. Proszę o zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach, przyozdobienie trasy procesyjnej oraz naszych domów. O przygotowanie pierwszego ołtarza proszę mieszkańców Rybiny, Popowa i Stegienki Osada.

9. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych domach.

10. Przypominam o ogłoszonym konkursie na wykonanie serca. Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone w darze ołtarza. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na festynie. W dalszym ciągu zachęcam do składania rzeczy na loterię fantową oraz o udzielania wsparcia finansowego na ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs.

11. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Medjugorie proszę o wpłacanie zaliczek w kwocie 300 zł.

12. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

13. W dniach 27-28 maja br odbędzie III Piesza Pielgrzymka z Gdańska do bł. Doroty z Mątów Wielkich.

14. 4 czerwca br odbędzie się XX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich; 7 czerwca br w Świętym Gaju odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Serdecznie zachęcam młodzież do wzięcia udziału w tych spotkaniach.

15. Dzisiaj w nawie bocznej kościoła będą zbierane podpisy od osób, które chcą udzielić poparcia projektowi ustawy zmieniającej przepisy o planowaniu rodziny, ochronie płodu i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Niezbędne będzie wskazanie swojego nr PESEL.

16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

17. Składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła oraz kierowane do mnie dobre słowo. W sposób szczególny słowa podziękowania składam do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

Z okazji przypadającego dzisiaj święta Zesłania Ducha  Świętego, wszystkim życzę daru mądrości i męstwa w wyznawaniu naszej wiary w Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.

Poprawiony: wtorek, 17 maja 2016 14:49

Kalendarz 2023