Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej
wtorek, 24 maja 2016 15:04

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

22 MAJA 2016 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy z kościoła w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Gdańskiej przy Poczcie, drugi przy Sklepie PLUS, trzeci ołtarz na ul. Sikorskiego u Państwa Lipa i czwarty ołtarz na ul. Powstańców Warszawy przy szkole. Proszę o zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach, przyozdobienie trasy procesyjnej oraz naszych domów. O przygotowanie pierwszego ołtarza proszę mieszkańców Rybiny, Popowa i Stegienki. Na procesję zapraszam do niesienia feretronów, chorągwi, sztandarów, do sypania kwiatów zapraszam dziewczynki, szczególnie z klas III i IV. Bardzo proszę, aby rodzice pomogli dzieciom przy sypaniu kwiatów. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszam do udziału w procesji w strojach komunijnych. Proszę o liczny i gorliwy udział służby liturgicznej i wszystkich wiernych w procesji. Tego dnia pamiętamy w modlitwie o naszych drogich Mamach, którym składam już dzisiaj życzenia błogosławieństwa Bożego!

3. W naszym kościele procesje w oktawie Bożego Ciała będą po każdej Mszy św. wieczornej. Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu całą wspólnotę parafialną, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

4. Zbiórka ministrantów oraz próba dla dziewczynek chcących sypać kwiaty odbędzie się w środę o godz. 18.40.

5. W czwartek liturgiczna służba ołtarza wraz ze mną udaje się na wycieczkę do Krakowa. Mam nadzieję, że ten wspólny wyjazd dostarczy wielu radosnych wrażeń, przyczyni się do integracji liturgicznej służby ołtarza, a przez to do jeszcze gorliwszej służby.

6. Przypominam o konkursie dla dzieci na wykonanie Serca w związku z odpustem w naszej Parafii.. Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone w darze ołtarza. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu odpustu.

7. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Medjugorie proszę o wpłacanie zaliczek w kwocie 300 zł.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a także o obchodach 1000-lecia Chrztu Polski w 1966 r. i represjach Milicji Obywatelskiej wobec manifestujących wiarę. Zachęcam do lektury!

9. Dziękuję za wszelkie dowody życzliwości, za pomoc i prace na rzecz Parafii, za ofiarność i każde dobre słowo. Dziękuję również za złożone dary stołu.

Wierzyć, że Bóg jest jeden w Trzech Osobach, to istota chrześcijańskiej wiary. Z pokorą wyznawajmy i oddajmy,  chwałę Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu!

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »