Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła
czwartek, 23 czerwca 2016 18:55

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 CZERWCA 2016 R.

Jeżeli chcesz naprawdę znaleźć Chrystusa, nie szukaj Go nigdy bez krzyża.
(św. Jan od Krzyża)

1. Trwa miesiąc czerwiec i nasza modlitwa do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

2. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypadają imieniny Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Seniora dr Jana Styrny. Pamiętajmy w modlitwie w tym dniu o naszym solenizancie, niech Dobry Bóg otacza Go Swoim Błogosławieństwem, a Maryja otacza Swoją Macierzyńską Opieką.

3. W sobotę przypada wspomnienie bł. Doroty z Mątów, patronki Diecezji Elbląskiej.

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek 24 czerwca podczas mszy św. podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Serdecznie zachęcam dzieci, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do licznego przybycia na Mszę Św. o godz. 8.00. Najpiękniejszym dziękczynieniem za przeżyty rok będzie spowiedź i komunia św. wynagradzająca. Pół godziny przed Mszą św. w czwartek oraz w piątek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

5. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie liturgiczną służbę ołtarza.

6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę oraz kościół dobrym słowem, życzliwością i ofiarą składam Bóg zapłać!

7. Zachęcam do nabycia oraz lektury prasy katolickiej. Do nabycia czasopisma: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8. Parafialny zespół Caritas zbiera dziś do puszek przy drzwiach kościoła ofiary na pomoc po trzęsieniu ziemi w Ekwadorze. Dziękujemy za wszelkie dobro i życzliwość w tej sprawie!

9. Życzliwością i modlitwą pragnę otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętajmy  szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2016 18:55

Kalendarz 2023