Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła
niedziela, 26 czerwca 2016 16:18

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 CZERWCA 2016 R.

Aby pójść za Jezusem, musimy zrezygnować z kultury dobrobytu i urzeczenia chwilą przelotną.
(Papież Franciszek)

1. To już ostatnie dni czerwca. Zachęcam do udziału w nabożeństwach ku czci Serca Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszy Świętej w intencji całego Kościoła, Papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. od godz.17:15 i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18:00.

4. W czwartek i piątek odwiedziny chorych według znanego porządku.

5. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

6. Proszę o zabranie prac, które zostały wykonane na Konkurs.

7. Rozpoczął się czas wakacji. Pamiętajmy, byśmy byli uczniami Chrystusa w każdej sytuacji i niech nigdy nie braknie nam odwagi przyznania się do Chrystusa. Pamiętajmy też zawsze o odpowiednim stroju idąc do kościoła, odpowiednim do tego miejsca. Serdecznie witamy w naszej Parafii wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, pozdrawiamy Was i powierzamy Panu Jezusowi w modlitwie. Życzymy Wam udanego wypoczynku w Stegnie i zapraszamy do naszego pięknego i zabytkowego kościoła.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny z płytą DVD z premierowym filmem nakręconym specjalnie na Światowe Dni Młodzieży, opowiadającym o iskrze miłosierdzia. Do nabycia także Mały Gość Niedzielny.

9. Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę oraz kościół dobrym słowem, życzliwością i ofiarą oraz własną pracą składam Bóg zapłać!

Niech Bóg błogosławi tym, którzy wyjeżdżają na wakacyjny odpoczynek i tym, którzy pozostają na miejscu. Nie róbmy sobie wakacji od Boga, niech będzie On obecny i w czasie naszego radosnego wypoczynku, i podczas trudów dnia codziennego. A niedziela niech będzie dniem Panu Bogu poświęconym.

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2016 16:20

Kalendarz 2023