Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020

Nie samym chlebem żyje człowiek!

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przeżyjmy ten czas w duchu głębszej refleksji nad Życiem, Męką i Tajemnicą Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek ? o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych i młodzieży; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 10.30. W czasie nabożeństw drogi krzyżowej są zbierane ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych wydarzeniach i prosimy o poinformowanie i zaproszenie bliskich oraz sąsiadów.

2. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. W prezbiterium wystawiona jest skarbonka akcji ?jałmużna wielkopostna?. Zapraszamy całe Rodziny do udziału w tej akcji i informujemy, że wszystkie ofiary złożone na ten cel są przeznaczone na akcję ?juniorzy pomagają seniorom?. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tak szlachetnego celu. Jeżeli są jeszcze rodziny, które chciałyby zabrać małe skarbonki wielkopostne, to można je zabrać od ministrantów przy wyjściu z kościoła. W piątek 13 marca przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o papieżu oraz intencjach Kościoła.

4. Dzieci pierwszokomunijne, które chciałyby odpowiadać na pytania przygotowujące do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy do kancelarii parafialnej w najbliższy poniedziałek i czwartek od godz. 15.00 do 16.30.

5. Dziś 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Przypomina się nam piękna sentencja: ?Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów?.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły: o tym jak się bronić przed koronawirusem, o kobietach ? matkach które tak jak św. Monika wymodliły dar nawrócenia swoim dzieciom.

7. W przyszłą niedzielę przypada taca inwestycyjna. 10. Intencje Mszy św..- odczytać

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, a solenizantom i jubilatom składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »