Start Grupy parafialne Liturgiczna Służba Ołtarza
Liturgiczna Służba Ołtarza PDF Drukuj
sobota, 22 września 2012 17:41

Ministranci w naszej Parafii to grupa młodych, ambitnych ludzi młodszych i starszych angażujących się w liturgię kościoła. Grupa ministrantów liczy 20 osób w wieku od 8 do 18 lat.  Bycie ministrantem to nie tylko służba przy ołtarzu, ale także wspólne spotkania na zbiórkach, wyjazdy. Najważniejsza jest jednak posługa przy Ołtarzu i sprawienie aby każda Msza św. była sprawowana z należnym szacunkiem i w odpowiedniej oprawie liturgicznej. Podczas uroczystości przygotowują asystę, która podkreśla charakter i rangę obchodzonych świąt. Każdy ministrant musi wiedzieć, że posługując podczas mszy obcuje z największą tajemnicą, jaką jest Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie.

Módlmy się aby w naszej wspólnocie nie zabrakło nigdy ministrantów oraz za tych, którzy już nimi zostali, aby mieli siłę do wypełniania swojej misji.

Poprawiony: niedziela, 17 października 2021 10:23