Start Miedzynarodowe Koncerty Organowe
Koncerty organowe
ZAPROSZENIE NA KOLEJNY KONCERT ORGANOWY PDF Drukuj
piątek, 04 sierpnia 2023 09:45

Zapraszamy serdecznie na kolejny koncert organowy, który odbędzie się w sobotę 5 sierpnia br. o godz. 16:00.

Wykonawcą będzie Harald Gokus, niemiecki organista koncertowy. Od 1991 roku jest kantorem w Kościele St. Clemens w Rhedzie. Prowadzi również działalność muzyczną i pedagogiczną. W 2016  roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury został „Gwiazdą roku”.

Bilety do nabycia w naszym kościele  na godzinę przed koncertem.

ZAPROSZENIE NA KOLEJNY KONCERT ORGANOWY PDF Drukuj
czwartek, 27 lipca 2023 10:05

Już w najbliższą sobotę 29 lipca br. odbędzie się kolejny koncert w ramach 41. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Wykonawcą będzie włoski organista  Diego Cannizzaro.
Diego Cannizzaro  pochodzi z Palermo na Sycylii. Jest organistą, pianistą i klawesynistą. Uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych – m.in. we Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemczech, Polsce, Słowacji. Wielokrotnie zapraszany do USA. Prowadzi badania muzykologiczne. Wydał wiele nagrań płytowych m.in. monografię dotyczącą dzieł organów Filippo Capocciego, Giovanniego Salvatore'a oraz Pietro Vinci.

Poprawiony: czwartek, 27 lipca 2023 10:07

41. MIĘZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY PDF Drukuj
czwartek, 06 lipca 2023 18:08

22 lipca 2023 r. rozpoczną się w naszym kościele koncerty organowe w ramach 41. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Jest to doskonała, wakacyjna oferta, która z pewnością uatrakcyjni sobotnie popołudnia. Różnorodny repertuar, wspaniali wykonawcy, cieszący się uznaniem na całym świecie, zapewnią niezapomniane wrażenia artystyczne.

Festiwal będzie trwał do 12 sierpnia 2023 r., wszystkie koncerty odbywają się w soboty,  rozpoczynają się o godz. 16.00.

Bilety do nabycia w naszym kościele  na godzinę przed koncertem.

Pierwszym wykonawcą będzie Pan Bogdan Narloch - absolwent klasy organów prof. Leona Batora  w Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku.

Poprawiony: czwartek, 06 lipca 2023 18:19

ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY - 20 SIERPNIA 2022 - ADAM SADOWSKI, ADAMA STACHOWIAK PDF Drukuj
czwartek, 18 sierpnia 2022 18:51

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 20 sierpnia br. na godz. 16:00 na kolejny koncert w ramach 40. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Wykonawcami będą Adam Sadowski i Adam Stachowiak

Adam Sadowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Pełni funkcję organisty parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku. Jest dyrygentem chóru Świętego Ojca Pio oraz założycielem Stowarzyszenia Promień Sztuki.

Adam Stachowiak jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Grał między innymi w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana, w Orkiestrze Glenna Millera oraz w zespole Chucka Mangione. Obecnie jest pierwszym trębaczem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Poprawiony: czwartek, 18 sierpnia 2022 18:52

ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY - 13.08.2022 - KATARZYNA OLSZEWSKA I JACEK SZYMAŃSKI PDF Drukuj
wtorek, 09 sierpnia 2022 10:07

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 13 sierpnia br. na godz. 16:00 na kolejny koncert w ramach 40. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Wykonawcami będą Katarzyna Olszewska ? organy i Jacek Szymański ? tenor

Katarzyna Olszewska ? ukończyła Gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego w 1992 roku. Od 1992 roku jest organistką Katedry w Gdańsku-Oliwie. Koncertuje jako solistka i kameralistka na wielu festiwalach muzyki organowej i kameralnej. Współpracuje m. in. z muzykami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz gdańskiej Akademii Muzycznej. Od 2007 roku jest kierownikiem artystycznym Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Jacek Szymański ? absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego, stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Poprawiony: piątek, 12 sierpnia 2022 08:01

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>