Start
NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA ? WIZYTA KLERYKÓW, ŚWIĘTO AKCJI KATOLICKIEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 27 listopada 2012 18:13

W ostatnich godzinach życia Chrystus powiedział: "Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu" (J 18, 37). Za kilka godzin umierał na krzyżu jak przestępca, a nad głową miał "winę" wypisaną w trzech językach: "To jest król..." . Ci, co stali pod krzyżem wyśmiewali się z tego tytułu. Tymczasem całe życie Jezusa od kołyski, stajenki aż po śmierć znaczone było tajemnicą godności królewskiej. Narodził się w Betlejem. Przybyli do Niego uczeni mędrcy, chodzący w glorii królów. Jako królowi, złożyli Mu dary. A kiedy schodził ze świata, też miał koronę na głowie, ale ta była koroną boleści, udręczenia, męki. Nawet ostatni fizyczny ślad przybity do krzyża - zawiera tę tajemnicę wyrażoną w słowach zapisanych na polecenie Piłata: "Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski" .

W Niedziele Chrystusa Króla 25 listopada gościliśmy w naszej parafii kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej ? diakona Jacka i kleryka Marka, naszego byłego organisty. Diakon Jacek głosił Słowo Boże natomiast kleryk Marek wzbogacał Eucharystię grą na organach oraz śpiewem. Na zakończenie każdej Mszy św. rozprowadzali kalendarze seminaryjne, z których ofiary przeznaczone są na potrzeby seminarium. W dalszej części dnia o godz. 14.30 spotkali się z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Życzymy klerykom wielu łask na tej trudnej drodze przygotowania do służby Bożej.

Tego samego dnia obchodzili swoje święto członkowie Akcji Katolickiej. O godz. 11.30 została odprawiona Msza św. w intencji członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Stegnie. Wszystkim członkom Akcji Katolickiej życzymy wielu łask Bożych w podejmowaniu i realizacji działań na rzecz wspólnoty Kościoła, a dzięki temu umocnienia relacji z żywym Bogiem.Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2012 23:51