Start
ROZPOCZĘCIE NABOŻEŃSTW FATIMSKICH 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 15 maja 2013 08:25

 

W poniedziałek 13 maja 2013 r. rozpoczęliśmy cykl Nabożeństw Fatimskich. Nawiązują one do objawień Matki Bożej w Fatimie od 13 maja do października 1917 r. Podobnie, jak Maryja objawiała się przez kolejne sześć miesięcy, tak też 13 dnia każdego miesiąca będziemy gromadzić się w kościele na Mszach św., po których przed figurą Matki Bożej Fatimskiej będziemy odmawiać Różaniec, śpiewać pieśni maryjne oraz będziemy uczestniczyć w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

Kolejne Nabożeństwo Fatimskie już za miesiąc 13 czerwca, na które serdecznie zapraszamy.


Objawienia fatimskie należą do najbardziej znanych objawień maryjnych w historii, a ich głównym przesłaniem jest konieczność nawrócenia i modlitwy o pokój. Z wydarzeniami tymi ściśle związane są także tzw. "tajemnice fatimskie".

Według relacji dzieci - Łucji, Franciszka i Hiacynty, przed objawieniami Matki Bożej miały miejsce spotkania z aniołami, przygotowujące je do widzeń Maryi. W centrum objawień fatimskich stoją spotkania dzieci z Matką Bożą w 1917 r. - 13 maja, 13 lipca, 19 sierpnia (13 sierpnia dzieci zostały aresztowane), 13 września i 13 października. Maryja poleca dzieciom odmawianie różańca oraz upowszechnianie nabożeństwa do jej Niepokalanego Serca. Nazywa siebie Matką Bożą Różańcową.



Najbardziej znane jest objawienie z 13 października, podczas którego miał miejsce "cud słońca" - "chmury rozstąpiły się, a na niebie ukazało się wspaniałe słońce. Wyglądało jak srebrny dysk. Można było na nie bez trudu patrzeć, bo zupełnie nie raziło swym blaskiem. Przypominało śnieżną kulę obracającą się wokół własnej osi. Czasami otaczały je krwistoczerwone promienie, to znowu miało ono żółtą lub purpurową aureolę. Wydawało się, ze wiruje z ogromną szybkością.? - czytamy w opisie tego zjawiska.


Dwoje młodszych dzieci - Franciszek i Hiacynta zmarło niedługo po objawieniach (w 1919 i 1920 roku). Łucja została zakonnicą i zmarła w wieku 98 lat 13 lutego 2005 roku. Matka Boża objawiała się jej jeszcze w 1925 i 1927 roku a najprawdopodobniej także i później.

.....

 


 













Poprawiony: wtorek, 21 maja 2013 21:53