Start
ZAPROSZENIE NA XXXI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 05 lutego 2023 11:14

11 lutego 2023 r. (sobota) obchodzić będziemy XXXI Światowy Dzień Chorego. Myślą, przewodnią Dnia Chorego Papież Franciszek uczynił słowa „Miej o nim staranie” (Łk 10, 35), wypowiedziane w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Wspominając  objawienia  Matki  Bożej  w Lourdes, skierujemy nasze myśli ku chorym przebywającym w naszych domach, szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej. Modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i  cierpiących na całym świecie oraz tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc w imię miłości bliźniego.

Tego dnia o godz. 10:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Od godz. 9.30 będzie można skorzystać z  sakramentu pokuty i pojednania.

Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy chorych i starszych do wspólnej modlitwy. Zwracamy się też z prośbą do opiekunów, krewnych i sąsiadów o pomoc osobom chorym i starszym w dotarciu na tę uroczystość. Chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, prosimy o łączność duchową.

Poprawiony: niedziela, 05 lutego 2023 12:48