Start
AKCJA INFORMACYJNA DOT. PORTALU OPOKA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 10 marca 2023 21:35

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej portalu Opoka, w którym   można odnaleźć wiele interesujących artykułów z zakresu życia duchowego oraz poruszającą tematykę społeczną. Jedną z najważniejszych propozycji portalu jest komentarz do codziennej Liturgii Słowa.

 

link do portalu: opoka.org.pl

 

Akcję informacyjną swoim Komunikatem wsparł Arcybiskup Stanisław Gądecki. Treść komunikatu zamieszczamy poniżej.

„Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

prawie 25 lat temu Konferencja Episkopatu Polski powołała Fundację Opoka. Niemal od początku prowadzi ona i redaguje portal www.opoka.org.pl. W długim czasie jego istnienia redaktorzy zebrali tam imponującą liczbę oficjalnych dokumentów kościelnych oraz tekstów, pomagających prowadzić głębsze życie chrześcijańskie.

Ostatnio na Opoce pojawiły się również encykliki św. Jana Pawła II w wersji dźwiękowej. Przypominanie nauczania Papieża-Polaka jest szczególnie ważne w czasie, gdy tak wielu próbuje zniszczyć jego dziedzictwo. Ponadto, na portalu można odnaleźć interesujące artykuły z zakresu życia duchowego oraz poruszające tematykę społeczną. Jedną z najważniejszych propozycji portalu jest jednak komentarz do codziennej Liturgii Słowa, ułatwiający spotkanie i zrozumienie Słowa, które kieruje do nas Bóg.
Bardzo gorąco zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z portalu oraz wspierania Fundacji Opoka.
Z pasterskim błogosławieństwem

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski”

Poprawiony: piątek, 10 marca 2023 22:07