Start
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 20:08

W Wielki Piątek –  7 kwietnia 2023 – rozpoczęła się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do tego szczególnego święta. Jeśli z ufnością odmawiać będziemy nowennę, której Jezus zażądał od Siostry Faustyny, to możemy otrzymać wiele łask.

Koronka w naszym kościele będzie odmawiana codziennie po Mszy świętej.

W niedzielę 16 kwietnia zapraszamy do modlitwy o godz. 15:00, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawić Godzinę Miłosierdzia. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia.

W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

Pan Jezus powiedział do Siostry Faustyny:


„Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz.”

Poprawiony: poniedziałek, 10 kwietnia 2023 20:44