Start
RORATY 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 08:43

 

1 grudnia rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania. Tego dnia podczas Mszy św. nastąpiło uroczyste poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków.Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele odprawiane są Mszę św. roratnie, na które codziennie śpieszą dzieci, młodzież i dorośli. W świątyni panuje mrok, rozpraszany jedynie światłem lampionów oraz świec. Dopiero na śpiew ?Chwała na wysokości Boga? zapalają się wszystkie światła.

Tematem tegorocznych rorat są prorocy, którzy przemawiali w imieniu Boga, ale najpierw Go słuchali. Poprzez uczestnictwo w roratach dzieci ale także i dorośli mają nauczyć się lepszego słuchania Pana Boga przez codzienne czytanie Pisma Świętego. Proponujemy aby w Adwencie rodzice czytali z dziećmi Pismo Święte, tym samym zaangażują się w przeżywanie Adwentu. Być może zachęta do rodzinnego czytania Pisma Świętego sprawi, że w niektórych domach zagości ta pobożna praktyka.

PAMIĘTAJMY O UDZIALE W RORATACH, BOWIEM DZIĘKI NIM MOŻEMY GODNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PRZYJŚCIE PANA JEZUSA. WYKORZYSTAJMY TEN CZAS NA PRZEMIANĘ SERC I NAWRÓCENIE.

Na koniec przytoczmy słowa Papieża Franciszka, który zwrócił się do Polaków w I Niedziele Adwentu:

?Pozdrawiam wszystkich Polaków. Rozpoczęliśmy Adwent. Rozważamy tajemnicę Mesjasza, który pełen miłości i miłosierdzia przychodzi zbawić człowieka. Trwajmy z Nim na modlitwie, w rozważaniu Bożego Słowa, uczestnicząc w codziennych tradycyjnych Roratach. Od więzi z Chrystusem zależy nasze życie wieczne. Wam tu obecnym i waszym rodzinom z serca błogosławię.?

 


 

 Poprawiony: niedziela, 22 grudnia 2013 10:02