Start
WYJAZD NA UROCZYSTĄ GALĘ Z OKAZJI XIV DNI PAPIESKICH PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 15 października 2014 11:39

W dniu 09.10.2014 r. młodzież z naszej wspólnoty parafialnej  wraz z ks. Proboszczem oraz opiekunami uczestniczyła w uroczystej Gali, która rozpoczęła obchody XIV Dni Papieskich w Elblągu. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem Świętymi Bądźcie. ?Świętość to postawa ludzka: radykalna i heroiczna. Święty to dojrzały człowiek, szlachetna osoba ukształtowana pod wpływem impulsu religijnej wiary. Istotą świętości jest dojrzała i konsekwentna oraz bezinteresowna miłość w odniesieniu do Boga i ofiarowana innym: nie tylko dobrym, pięknym i życzliwym, ale i tym złym, odrażającym i szpetnym? - mówił podczas Gali ks. biskup Jacek Jezierski.


Podczas imprezy poznaliśmy także laureatów Elbląskiej Nagrody "Tuus", która została przyznana po raz ósmy - Nagroda ?TUUS? przyznawana jest osobom, które zaangażowane są w dziedzictwo Jana Pawła II ? tłumaczył ks. Towarek podczas uroczystości. ? Nazwa ?TUUS? zaczerpnięta została z zawołania papieża ?Totus Tuus? i oznacza: ?Cały twój?. Oznacza więc kogoś, kto potrafi umierać dla siebie samego i jest całkowicie nastawiony na pomoc innym. Wskazuje na kogoś, kto mówi na wzór Jana Pawła II: ?Jestem Twój, do Twojej dyspozycji, pełen altruizmu i poświęcenia. Oddaję Ci siebie całkowicie?.  Tegorocznego TUUSa otrzymał ks. biskup prof. dr hab. Julian Wojtkowski, który jak sam przyznał, nagrody zupełnie się nie spodziewał. Ks. biskup Wojtkowski jest  wybitnym teologiem, historykiem Dogmatów Maryjnych w Polsce, specjalistą od dziejów Diecezji Warmińskiej, ekspert w dziedzinie budownictwa sakralnego.

W ramach uroczystej Gali XIV Dni Papieskich odbył się także specjalny koncert ?Janowi Pawłowi II Stanisław Soyka?, podczas którego wystąpił muzyk wraz z zespołem, któremu towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia. Zebrani w hali goście mogli usłyszeć fragmenty z "Tryptyku Rzymskiego" oraz najbardziej znane utwory z repertuaru artysty.

Miejmy nadzieje, że młodzież wyniosła jak najwięcej wartości z tej uroczystości, na pewno przybliżyli sobie sylwetkę naszego Świętego Jana Pawła II. Wierzymy, że zachęceni będą zgłębiać    jego    naukę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 15 października 2014 11:52