Start Kancelaria
Kancelaria PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 lipca 2012 22:28

Kancelaria parafialna jest czynna:

w poniedziałki i czwartki

w godz. od 16.00 do 17.30


tel. +48 572 452 510

 

UWAGA

Kancelaria w poniedziałek 26 września  oraz w  czwartek 29 września 2022 będzie nieczynna


Sakrament Chrztu Świętego

Chrzty odbywają się w II i IV niedziele miesiąca. Wyjątek stanowi okres Bożego Narodzenia i Wielkanocny. W okresie Bożego Narodzenia chrzty odbywają się w Niedziele Chrztu Pańskiego (Niedziela po Uroczystości Objawienia Pańskiego - Trzech Króli), natomiast w okresie Wielkanocnym w Poniedziałek Wielkanocny.

W szczególnych przypadkach istnieje  możliwość wybrania innego terminu w porozumieniu z proboszczem. Chrzest zgłaszamy najpóźniej na dwa tygodnie przed planowaną datą Chrztu świętego.

Dokumenty potrzebne do udzielenia Sakramentu Chrztu Świętego:

 1. Akt urodzenia dziecka ? oryginał

 2. Dane personalne rodziców i chrzestnych

 3. Świadectwo moralności rodziców chrzestnych ? wydawane w parafii ich zamieszkania

 4. Jeśli rodzice nie mieszkają na terenie naszej parafii wymagana jest pisemna zgoda na chrzest z parafii miejsca zamieszkania.

  Więcej na temat Chrztu Świętego znajdziesz w zakładce sakramenty


Sakrament Małżeństwa

Dokumenty potrzebne do zawarcia Sakramentu Małżeństwa (składane w kancelarii parafialnej):

 1. Aktualne Świadectwa Chrztu (w pełnym wypisie, nie starsze niż  6 miesięcy), które wybieramy z parafii, w której był chrzest. Gdyby na świadectwie nie było adnotacji o bierzmowaniu, to dodatkowo wybieramy zaświadczenie o bierzmowaniu z parafii, w której odbyło się bierzmowanie.

 2. Dowody Osobiste

 3. Zaświadczenie z USC lub akt ślubu cywilnego.
  UWAGA! Należy sprawdzić całkowitą zgodność danych osobowych na dokumentach z poz. 1, 2 i 3 (imiona i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona i nazwiska rodziców).

 4. Świadectwa ukończenia Katechez Przedślubnych (jeśli nauki przedślubne jeszcze trwają, to należy okazać zaświadczenie o uczestnictwie w naukach)

 5. Świadectwa nauki religii z ostatniej klasy (świadectwa szkolne z oceną z religii lub oddzielne świadectwa z religii)

 6. Zgoda na zawarcie małżeństwa w Parafii Stegna z parafii jednego z narzeczonych (tylko w przypadku, gdy oboje narzeczeni mieszkają poza parafią zawierania małżeństwa!)

 7. Możliwe jest zawarcie małżeństwa z tzw. ?licencją?, tj. dokumentem zezwalającym na błogosławienie małżeństwa w naszym kościele, wystawionym na podstawie protokołu przedślubnego, który może być sporządzony w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego

Oboje narzeczeni powinni zgłosić się z ww. dokumentami do kancelarii parafialnej nie później niż 3 miesiące przed terminem ślubu w celu sporządzenia protokołu przedślubnego!!! (Rezerwacji terminu ślubu należy dokonać odpowiednio wcześniej).

W dniu ślubu narzeczeni wraz z dwoma pełnoletnimi świadkami powinni zgłosić się w zakrystii kościoła, w którym zawierany będzie sakrament małżeństwa na 15 min przed rozpoczęciem uroczystości (wszyscy z dowodami osobistymi, a narzeczeni dodatkowo z obrączkami i kartkami od spowiedzi).


Pogrzeb Katolicki

W sprawie pogrzebu do kancelarii można zgłosić się także poza wyznaczonymi godzinami urzędowania kancelarii parafialnej.

Dokumenty potrzebne do Pogrzebu Katolickiego :

 1. Akt Zgonu z USC

 2. Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala).

 3. W przypadku zmarłych, którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z parafii ostatniego miejsca zamieszkania osoby zmarłej

Poprawiony: niedziela, 25 września 2022 14:16
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  maja 2024  »
powtśrczpisoni
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031