Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła
poniedziałek, 12 września 2016 13:51

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 WRZEŚNIA 2016 r.

?Człowiek, który nie lubi i nie umie przebaczać, jest największym wrogiem samego siebie.?
sługa Boży kard. Stefan Wyszyński

1. Rozpoczyna się VI. Tydzień Wychowania. Nauczycielom i pedagogom szkolnym dziękujemy za ich służbę w kształceniu i wychowaniu dzieci i młodzieży. W osobistej modlitwie polecajmy Bogu sprawę polskiej szkoły.

2. Serdecznie zapraszam na przedostatnie Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 wraz z procesją wokół kościoła.

3. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

4. We czwartek ? wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

6. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

7. Zgodnie z decyzją Episkopatu, w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

8. Serdecznie zachęcam osoby modlące się o dobrego męża i dobrą żonę do udziału we Mszy Św., która będzie sprawowana w Parafii Matki Bożej Królowej Polski, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu w czwartek 15 września 2016 roku o godz. 19:00 (kaplica Miłosierdzia Bożego). Po Mszy św. spotkanie w salce.

9. Za tydzień przypada Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury ?Gościa Niedzielnego?, w którym znajdują się obszerne fragmenty książki pt. ?Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy?; dla dzieci jest Mały Gość z grą planszową dla całej rodziny ?Początek.pl?.

11. Składam podziękowania tym osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą na rzecz naszej Parafii.

12. Pan Sołtys zaprasza Mieszkańców Sołectwa Stegna na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 16.09.2016 r. godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie.

13. Samorządowe Dożynki Gminy Stegna odbędą się 17.09.2016 r. na placu przy Gospodarstwie Rabo Farm w Nowotnej, uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 14.00 w Kościele pw. Św. Stanisława w Tujsku. Zachęcam do wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony.

14. W najbliższy czwartek udajemy się wraz z grupą parafian na wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Chorwacji do Medjugorie. Ufam, iż dostarczy on niezapomnianych wrażeń i przeżyć, będzie czasem radości i modlitwy, pozwoli zbliżyć się do Boga i do drugiego człowieka Informuję, iż wyjazd będzie ze środy na czwartek o godz. 0.00 z parkingu parafialnego. Przed wyjazdem o godz. 23.30 w kościele odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Bóg zapłać za tę wspólnotę, za wspólną modlitwę. Niech każda Eucharystia będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za Jego obecność w naszym życiu oraz prośbą o dalsze Jego błogosławieństwo naszej codzienności.

«  maja 2024  »