Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła
sobota, 08 października 2016 13:56

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 PAŹDZIERNIKA 2016 r.

1. Rozpoczął się październik, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00. Dzieci losują figurkę Matki Bożej Różańcowej i zabierają Ją do domu na jeden dzień aby wspólnie razem z całą rodziną modlić się na różańcu wzywając wstawiennictwa Matki Bożej. Za odmówienie i nabożne rozważenie tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

2. Msza św. w tygodniu o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypadają: Pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się w intencji pasterzy Kościoła, prośmy Boga o nowe powołania do służby w Kościele. Wszystkich członków Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie. Pierwszy piątek miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 16.30

4. Odwiedziny chorych w czwartek oraz piątek.

5. W poniedziałek spotkanie dla młodzieży kl III Gimnazjalnej o godz. 18.00

6. W środę spotkanie dla młodzieży kl. II Gimnazjum rozpocznie się o godz. 18.00

7. We wtorek, 4 października, przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. W środę, 5 października, wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w sobotę świętego Wincentego Kadłubka

8. W piątek, 7 października, będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam członków Żywego Różańca na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00 i Mszę św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych w Salce Katechetycznej.

9. W przyszłą niedzielę ? XVI Dzień Papieski pod hasłem ? Bądźcie świadkami miłosierdzia. Przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia..

10. W dniach od 7 do 9 października br są organizowane rekolekcje dla małżonków, może znajdą się osoby, które chciałyby w tych rekolekcjach wziąć udział. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w nawie bocznej.

11. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

12. Informuję, iż kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki oraz czwartki w godz. Od 15.00 do 16.30.

13. Składam podziękowania tym osobom, które służyły pomocą na rzecz naszej Parafii. Serdecznie dziękuję także za złożone w minionym tygodniu dary stołu.

14. Dziękujemy za ofiary składane dziś przy drzwiach kościoła do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji elbląskiej. Bóg zapłać!

15. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły m.in. o ochronie dzieci nienarodzonych i obronie życia, o filmie ?Wołyń? Wojciecha Smarzowskiego oraz o VIII Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Pasłęku.

16. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni oraz za wszelką pomoc materialną i duchową składam serdeczne Bóg zapłać.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.

Królowa Różańca św. niech wyprasza nam potrzebne łaski.

«  maja 2024  »