Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła
poniedziałek, 17 października 2016 15:52

XXIX Niedziela Zwykła

16 październik 2016 r.

Trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono!

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedzielę w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Łukasza Ewangelistę ? patrona lekarzy i służby zdrowia, których ogarniamy serdeczną modlitwą i życzeniami błogosławieństwa Bożego. W środę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki ? męczennika, a w sobotę św. Jana Pawła II. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W naszym kościele o g. 17.00 różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II, o godz. 17.30 Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II.

4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Misyjną. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na misje i pomoc misjonarzom.

5. Na stoliku w nawie bocznej znajdują się kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na nich dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 16.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

6. W piątek na godz. 9.00 zapraszam te osoby, które chciałyby pomóc w pracach porządkowych na cmentarzu oraz wokół kościoła przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

7. Dziękuję Paniom, które ustroiły figurkę Matki Bożej na ostatnie nabożeństwo fatimskie oraz wszystkim, którzy brali udział w tym nabożeństwie.

8. Składam podziękowania Paniom, które w minionym tygodniu pomagały w w pracach porządkowych na cmentarzu.

9. Dziękuję tym ministrantom, którzy uczestniczyli w dniach skupienia w Krynicy Morskiej. Dziękuję za wspaniałą atmosferę, wspólne radosne przezycia i oby ten wyjazd przyczunił się do większej gorliwości w pełnieniu posługi w naszym kościele.

10. Dla młodzieży, w szczególności z klas II i III gimazjum, jest organizowany wyjazd autokarem do Elbląga na Galę Koncertowaą z okazji XVI Dni Papieskich. Wyjazd będzie w piątek 21.10.2016r. o godz. 15.30 z parkingu parafialnego. Wyjazd dojdzie do skutku, jeżeli zbierze 40osobowa grupa młodzieży.

11. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły m.in. o 500-leciu reformacji, a także o 17-astu nowych kardynałach, których nazwiska ogłosił ostatnio papież Franciszek. Zachęcam do lektury.

12. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę po Ziemi Warmińskiej w dniu 5.11.2016 r. (sobota). W programie przewidziane jest m.in. zwiedzanie pierwszej katedry na Prusach w Braniewie, Muzeum Misyjno-Etnograficzne Ojców Werbistów w Pieniężnie, czternastowiecznego zamku Biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, klasztoru w Stoczku Klasztornym, Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa w Krośnie koło Ornety. Koszt wyjazdu to 80 zł, z obiadem 100 zł.

13. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kościołach w Polsce. Nie dziwmy się zatem, że ministranci będą uważnie przyglądać się wszystkim wychodzącym ze świątyni.

Życzę wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie całego tygodnia.

«  maja 2024  »