Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła
wtorek, 18 października 2016 13:46

XXVIII Niedziela Zwykła

09 października 2016 roku

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła!

1. W miesiącu październiku pamiętajmy o różańcu! W naszych domach, rodzinach, w podróży odmawiajmy różańcową modlitwę. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00 od poniedziałku do soboty, a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

2. Dziś w całej Polsce obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem ?Bądźcie świadkami miłosierdzia?. Dziękuję za ofiary składane do puszek na rzecz fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. Bóg zapłać!

3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego ? spowiednika i kapłana, w sobotę św. Teresę od Jezusa ? dziewicę i doktora Kościoła.

4. W czwartek przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją po Mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo. Panie z Kół Żywego Różańca proszę o przybranie figurki Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy też świece.

5. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w ich służbie i pracy.

6. Z 14 na 15 października udajemy z liturgiczną służbą ołtarza na dzień skupienia do Krynicy do Domu Zakonnego Księży Werbistów.

7. W przyszłą niedzielę 16 października rozpoczyna się kolejny Tydzień Misyjny. Taca zbierana w przyszłą niedzielę 16 października będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

8. Taca budowlana zostaje przeniesiona na 4 niedzielę.

9. W ?Gościu Niedzielnym? znajdziemy dziś ciekawy artykuł o sytuacji religijnej w Norwegii, a w ?Gościu Elbląskim? opowieść o naszych dziadkach i rodzicach, którzy przybyli na te ziemie ze Wschodu i centralnej Polski. Zachęcam do lektury.

10. 15 października na Jasnej Górze odbędzie się dzień pokuty. Przez wspólną pokutę możemy zmienić bieg historii. Spotkaniu przewodniczy ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Spotkanie poprowadzą ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu z Brazylii oraz ks. Piotr Glas ? egzorcysta z Anglii. Na to spotkanie udaje się grupa naszych parafian.

11. Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku w nawie bocznej znajdują się kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 16.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

12. Serdecznie dziękuję pewnej rodzinie za złożoną ofiarę na remont malowideł w kwocie 300 zł.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.

Królowa Różańca św. niech wyprasza nam potrzebne łaski.

«  maja 2024  »