Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła
niedziela, 23 października 2016 15:04

XXX Niedziela Zwykła

23 października 2016 r.

Boże miej litość dla mnie grzesznika! [modlitwa celnika w świątyni]

1. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Z tej racji gościmy w naszej Parafii Panią Annę Krogulską - świecką misjonarkę. Dziękuje za ofiary składane dziś do puszek na rzecz misji.

2. Przed nami ostatnie dni października. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.00. Jedynie w sobotę 29 października odmówimy różaniec o godz. 16.30 a o 17.00 rozpocznie się Msza św. Zachęcam szczególnie tych, którym jeszcze nie udało się przyjść na różaniec, aby dołączyli do naszej wspólnej modlitwy.

3. W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są kartki na listopadowe wypominki za zmarłych. Proszę o czytelne zapisanie imion zmarłych.

4. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.00 na 2.00.

5. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły m.in. o nowym projekcie Caritas - jak rodzina polska może pomóc konkretnej rodzinie na Bliskim Wschodzi i w Afryce, a także o armii jaką stanowią koła Żywego Różańca. Zachęcamy do lektury.

6. W najbliższy piątek  28 października obchodzimy święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

8. Zakończyły się prace konserwatorskie przy obrazach Wjazd Jezusa do Jerozolimy oraz Chrzest w Jordanie. Koszt renowacji wyniósł 152.065 zł. Na ten cel uzyskaliśmy dotację w kwocie 100.000 zł, pozostała kwotę musimy pokryć z własnych środków. Dziękuję wspierającym dzieło renowacji naszego kościoła i proszę wszystkich, którym bliska sercu jest troska o naszą parafialną świątynie o modlitwę i wsparcie materialne, aby udało nam się jak najwięcej zdziałać z zakresie dzieła odnowy naszego kościoła.

9. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji 50-lecia pracy pedagogicznej Ryszarda Skotnickiego. Koncert odbędzie się 29 października o godz. 18.30 w kościele. Wystąpią: Zespół Skuti Ensemble z Elbląga, Zespół Danserye z Elbląga, Zespół Muzyczny z GOK w Stegnie. W programie prezentowana będzie muzyka: Dawnych Wieków Czar?. Serdecznie zapraszam.

10. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę po Ziemi Warmińskiej w dniu 5.11.2016 r. (sobota). W programie przewidziane jest m.in. zwiedzanie pierwszej katedry na Prusach w Braniewie, Muzeum Misyjno-Etnograficzne Ojców Werbistów w Pieniężnie, czternastowiecznego zamku Biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, klasztoru w Stoczku Klasztornym, Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa w Krośnie koło Ornety. Koszt wyjazdu to 80 zł, z obiadem 100 zł.

11. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach porządkowych przy Kościele i na cmentarzu. Dziękuję p. Barbarze Piotrowskiej, Jadwidze Lipa, Krystynie Gądek, Sylwii Wyrzykowskiej, Elżbiecie Osowskiej, Urszuli Olenicz, Irenie Trybockiej, Bernadecie Chojna, Ewie Lesiak, państwu Teresie Grzegorzowi Rućińskim, Arkadiuszowi Wendrychowiczowi oraz panom za częściowe naprawienie kostki Janowi Wróbel, Adam Górnowicz.

12. Osoby, które chciałyby pomóc w pracach porządkowych przy kościele i na cmentarzu zapraszam w czwartek na godz. 9.00 oraz w przyszły poniedziałek.

13. Za tydzień o godzinie 12.00 spotkanie z szafarzami oraz ceremoniarzami na plebanii.

14. Dziękuję p. Marzenie Zaremba za opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu  do Elbląga na Galę Papieska, która odbyła się 21.10.2106 r.

Wszystkim uczestnikom Liturgii życzę, by spotkanie z Panem w Domu Bożym, jakim jest dla nas nasz parafialny kościół, owocowało w całym rozpoczętym nowym tygodniu naszego życia.

Poprawiony: niedziela, 23 października 2016 15:05

«  maja 2024  »