Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła
niedziela, 30 października 2016 12:31

XXXI Niedziela Zwykła

30 października 2016

Zacheuszu, dziś muszę się zatrzymać w twoim domu!

1. Dziś rocznica poświęcenia naszego kościoła. Wszystkim modlącym się w tym miejscu i wspierającym materialnie naszą świątynię serdecznie dziękujemy.

2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 10.30, i 13.00 na cmentarzu parafialnym. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych [Dzień Zaduszny]. Msze św. o godz. 8.30 i 17.00. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zgłoszonych w wypominkach zmarłych z procesją na cmentarz. Przed Mszą św. o godz. 16.40 będzie wyczytywanie imion i nazwisk zmarłych. Z racji wyjazdów na groby naszych bliskich zmarłych proszę o bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie samochodów.

3. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust w intencji osoby zmarłej. Trzeba nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę, choćby tylko myślami. Odpust można uzyskać dla jednego zmarłego, jeden raz na dzień.

4. Wypominki z różańcem za zmarłych w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej. Można jeszcze wypełniać karty wypominkowe, rozprowadzają je ministranci przy wyjściu z kościoła.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed i w trakcie Mszy św. W pierwszy czwartek zapraszam Akcje Katolicką na spotkanie. Odwiedziny chorych według znanego porządku.

6. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka w Szwecji, narodowej pielgrzymce do Rzymu oraz o pogrzebie chrześcijańskim. Zachęcam do lektury.

7. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę po Ziemi Warmińskiej w dniu 5.11.2016 r. (sobota). W programie przewidziane jest m.in. zwiedzanie pierwszej katedry na Prusach w Braniewie, Muzeum Misyjno-Etnograficzne Ojców Werbistów w Pieniężnie, czternastowiecznego zamku Biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, klasztoru w Stoczku Klasztornym, Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa w Krośnie koło Ornety. Koszt wyjazdu z obiadem 100 zł. Do środy włącznie proszę o dokonywanie wpłat oraz podanie numeru Pesel.

8. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach porządkowych przy Kościele i na cmentarzu. Dziękuję p. Jadwidze Lipa, Irenie Michalskiej, Sylwii Wyrzykowskiej, Elżbiecie Osowskiej, Urszuli Olenicz, Irenie Popielarz, Teresie Rucińskiej, państwu Irenie i Edwardowi Flisek, Pawłowi Król, Tadeuszowi Górnowicz, Tadeuszowi Krasnemu oraz za częściowe naprawienie kostki panom Janowi Wróbel i Adamowi Górnowicz.

9. Osoby, które chciałyby pomóc w pracach porządkowych przy kościele i na cmentarzu zapraszam jutro na godz. 9.00.

10. Osoby zainteresowane prenumeratą roczną czasopism katolickich, proszę o zgłaszanie się w zakrystii cele złożenia zamówień.

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 12:42

«  maja 2024  »