Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
niedziela, 06 listopada 2016 20:38

XXXII Niedziela Zwykła

6 listopada 2016 r.

Niechaj Pan skieruje serca wasze ku miłości Bożej i cierpliwości Chrystusowej (2Tes 3,5)

1. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę, możemy uzyskać odpust za jedną osobę zmarłą. Wypominki w naszym kościele wyczytywane są od poniedziałku do soboty po Mszy Św. O godz. 17.00. Nadal też można wypełniać karty wspominkowe i składać w zakrystii.

2. W środę przypada święto Bazyliki Laterańskiej ? Głowy i Matki wszystkich Kościołów.

3. W piątek 11 listopada przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcam do świątecznego przeżycia tego czasu, do wywieszenia flag narodowych. Zapraszam, na Mszę św. o godz. 10.30, by modlić się za Ojczyznę. Z racji święta narodowego Biskup Elbląski udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na terenie Diecezji Elbląskiej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marcina Pinkiewicza, który jest ojcem duchownym w WSD w Elblągu. Wygłosi do nas Słowo Boże oraz będą rozprowadzane kalendarze seminaryjne, będące materiałem informacyjnym i powołaniowym służącym integracji wiernych naszej Diecezji a także stanowią cenną formę pomocy finansowej dla Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. W każdy czwartek odprawiana jest Msza św. za żyjących i zmarłych Dobrodziejów i Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.

5. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

6. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? m.in. świadectwo muzyka rokowego Dariusza Maljonka o jego podróży do Syrii i Aleppo; o dzieciach niepełnosprawnych oraz o łapaniu pokemonów czyli ewangelizowaniu młodzieży. Zachęcam do lektury.

7. Ministrantem mieśiąca września został Igor Sennwicki natomiast pazdziernika Krystian Urbaniak.

8. Z całego serca dziękuję tym wszystkim osobom, które czynnie włączają się w życie Parafii, wspierają ją swoją modlitwą, pracą i ofiarami. Szczególne podziękowanie składam: Pani Małgorzacie Szewczyk za pomoc w przygotowaniu Litanii Miast, panom szafarzom, ceremoniarzom Łukaszowi Chojna, Dominikowi Lipa za przygotowanie ceremonii w Uroczystość Wszystkich Świętych. Za pomoc przy pracach porządkowych na cmentarzu, w których brało udział 46 osób na trzykrotnym sprzątaniu.

9. Zapraszam w najbliższy czwartek na godz. 9.00 na kolejną akcję prac porządkowych na cmentarzu.

10. Dziękuję za udział w pielgrzymce po Ziemi Warmińskiej, za wspólną modlitwę i duchowe przeżycia, których zbyt szybko nie zapominajmy.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

12. Dobiega końca Rok Miłosierdzia. Rok Jubileuszowy zostanie zakończony w niedzielę 20 listopada zamknięciem Drzwi Świętych w Bazylice Watykańskiej. Wtedy też dobiegnie końca misja ustanowionych przez Ojca Świętego misjonarzy miłosierdzia. Natomiast zakończenie czasu Jubileuszu Miłosierdzia w kościołach stacyjnych, nastąpi w przyszłą niedzielę 13 listopada. W tym kontekście przypominam, że przed nami już ostatni tydzień, kiedy codziennie przy przejściu przez jedną z Bram Miłosierdzia możemy przyjąć odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej moim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę: zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego. Niech Najświętsze Serca Pana Jezusa wspiera nas w drodze do nieba. Niech pamięć i modlitwy za zmarłych w tych dniach pomogą nam lepiej zrozumieć sens i cel naszego życia.

Poprawiony: niedziela, 06 listopada 2016 20:40

«  maja 2024  »