Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła
wtorek, 15 listopada 2016 17:10

XXXIII Niedziela Zwykła

13 listopada 2016 r.

1. W listopadzie pamiętajmy o modlitewnej pamięci za zmarłych. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy swoją indywidualną modlitwą i obecnością w kościele potwierdzają pamięć o tych, którzy doszli już do domu Ojca. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk jest odmawiana przez cały listopad po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

2. Dziś przypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku pod hasłem: ?Pokój dla Iraku?. Z racji iż gościmy dziś ks. Marcina zbiórka ofiar do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym będzie w przyszłą niedziele.

3. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marcina Pinkiewicza Ojca Duchownego Seminarium Diecezji Elbląskiej, który będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne, będące materiałem informacyjnym i powołaniowym służącym integracji wiernych naszej Diecezji wokół troski o powołania kapłańskie i zakonne, a także stanowiące cenną formę pomocy finansowej dla Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu

4. W sobotę 19 listopada w Łagiewnikach w imieniu nas wszystkich zostanie wypowiedziany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Od czwartku rozpoczęliśmy nowennę, która będzie kontynuowana.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W tym Jubileuszowym Akcie trzeba nam zobaczyć wielkie wezwanie do podjęcia solidnej pracy nad sobą celem odbudowania i ożywienia osobistej więzi z Jezusem, która jest u podstaw Jego królowania w naszym życiu. Stąd też, pierwszym nakazem chwili jest modlitwa do Ducha Świętego, bez pomocy którego nikt nie jest w stanie wyznać iż Panem jest Jezus.

6. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodych. Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30.

7. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

8. Zarząd Koła Emerytów w Stegnie zaprasza serdecznie wszystkich członków na Mszę Świętą w dn. 17.11.2016r. tj w czwartek na godz. 12.30.

9. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Liczę, iż ministranci wykażą się gorliwością i przybędą wszyscy.

10. Ofiary na pokrycie kosztów renowacji obrazów złożyli: Państwo Eugenia i Stanisław Zielke w kwocie 500; pewna rodzina w kwocie 300 zł. Z całego serca dziękuję za złożone ofiary. Polecam Waszej duchowej i materialnej pamięci wszystkie przedsięwzięcia remontowe i renowacyjne w naszej parafii.

11. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach porządkowych przy Kościele i na cmentarzu. Dziękuje paniom: Sylwii Wyrzykowskiej, Elżbiecie Osowskiej, Urszuli Olenicz, Teresie Rućińskiej, Krystynie Gądek oraz panom: Tadeuszowi Krasny, Mirosławowi Szewczuk, Tadeuszowi Górnowicz, Janowi Wróbel, Mirosławowi Gwizdała, Grzegorzowi Rućińskiemu. Zapraszam na kolejne prace porządkowe we wtorek na godz. 9.00.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

Eucharystia to nasze osobiste spotkanie z Chrystusem w Kościele. Niech nasza miłość do Niego będzie widoczna w naszych słowach, myślach i czynach.

«  maja 2024  »