Start Ogłoszenia parafialne UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2016

Króluj nam Chryste!

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla ? święto Akcji Katolickiej. Dziękuje za ich służbę w naszej parafii.

2. W ostatnich dniach listopada zachęcam do udziału w wypominkach za zmarłych codziennie o g. 17.30.

3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy we wtorek w liturgii św. Cecylię patronkę muzyki. Panu organiście kantorom i śpiewakom naszej parafii składamy z tej okazji serdeczne życzenia i dziękuje za ich posługę w kościele. Cecyliański dla muzyków diecezji elbląskiej odbędzie się w Elblągu, w najbliższą sobotę [26 listopad]a w gmachu Kurii Diecezjalnej [ul. Świętego Ducha 11]. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

4. Za tydzień rozpoczyna się Adwent ? okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana i święta Narodzenia Pańskiego. Bardzo proszę aby dzieci zakupiły lampiony na tzw. roraty.

5. W I Niedzielę Adwentu na Mszy Św. o godz.10.30 będzie poświęcenie nowego wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. Świece Caritas ? ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? będą do nabycia w kwocie 7 zł od przyszłej niedzieli w kościele.

7. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Liczę, iż ministranci wykażą się gorliwością i przybędą wszyscy.

8. Tradycyjnie już dziękuję za okazaną mi życzliwość i pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i za złożone dary stołu.

9. Zachęcamy do lektury ?Gościa Niedzielnego?! W dzisiejszym numerze m.in. o Jubileuszowym Akcie przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

10. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

Wszystkim parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych, błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2016 15:13

«  maja 2024  »