Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
poniedziałek, 28 listopada 2016 14:59

I NIEDZIELA ADWENTU

27 LISTOPADA 2016 ROKU

Marana tha! Przyjdź Jezu Panie!

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: ?Idźcie i głoście?.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu ? czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale, a także w świętach Narodzenia Pańskiego. Kolorem Adwentu jest FIOLET. Specjalnym nabożeństwem w tym czasie będą RORATY, czyli Msze św. o NMP, które odprawiać będziemy w dni powszednie o 7.00. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w roratach.

3. W tym roku podczas rorat chcę przybliżyć dzieciom tematykę objawień Matki Bożej w Fatimie, gdyż w zbliżającym się roku 2017 przypadać będzie setna rocznica objawień Maryi Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Każde dziecko, które przyjdzie na Roraty otrzyma specjalną grę planszową ?Fatimskie znaki?i każdego dnia żetony do gry. Dzieci proszę o przygotowanie pięknych lampionów. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłobka.

4. Dziś na Mszy św. o godz.10.30 poświęcenie wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do naszych domów. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Zapraszam również nowe chętne osoby do rozprowadzania opłatków. Prośbę o roznoszenie opłatków kieruję także do członków Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Od jutra będzie można odbierać opłatki.

5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę św. Franciszka Ksawerego

6. Za tydzień, w niedzielę przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

7. Świece Caritas na stół wigilijny od dziś są do nabycia w kościele.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16.30, w pozostałe dni tygodnia przed Mszą św.

9. W tym tygodniu odwiedziny chorych nie będzie, będą natomiast15 i 16 grudnia.

10. W sobotę, 3 grudnia 45 dzieci z naszej parafii wraz z opiekunami pojedzie na Spotkanie ze Św. Mikołajem do Elbląga. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu parafialnego. W tym dniu po roratach zapraszam dzieci na śniadanie adwentowe, po nim udamy się do Elbląga.

11. Serdecznie dziękuję za złożone dary stołu oraz za okazaną pomoc przy wykonaniu dekoracji adwentowej oraz za pomoc w bieżących porządkach, których zawsze jest sporo.

12. Zachęcam do lektury ?Gościa Niedzielnego?. W dzisiejszym numerze m.in. poruszające świadectwo czeskiego misjonarza więzionego w Sudanie za pomoc chrześcijanom oraz ciekawy artykuł o bł Karolu de Fouculd ? francuskim trapiście, misjonarzu, żyjącym na pustyni wśród afrykańskich Tuaregów w Algierii.

13. Jutro o godzinie 17.15 spotkanie z młodzieżą klasy III gimnazjalnej w salce katechetycznej.

14. W czwartek o godz. 17.15 odbędzie się spotkanie członków Akcji Katolickiej.

15. Wszystkim solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia obfitości Bożych Darów i pomyślności w życiu osobistym.

Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego oczekiwania na spotkanie z Panem, który nadchodzi.

«  maja 2024  »