Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2016

On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem!

1. RORATY w naszym Kościele codziennie o godz. 7.00 rano. W każdym dniu razem z dziećmi odkrywamy Znaki Fatimskie. Gdy idzie o udział w roratach dzieci, to jest dobry i tak trzymać natomiast dorosłych dostateczny. Rozdaje 50 żetonów ze znakami fatimskimi dla dzieci. Módlmy się, aby ten zapał nie wystygł.

2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od czwartej niedzieli adwentu do wtorku.

3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy we wtorek św. Mikołaja biskupa. Miło nam poinformować, że Stolica Apostolska w dniu 17 listopada br. udzieliła pozytywnej odpowiedzi na prośbę o ustanowienie św. Mikołaja z Myry patronem Elbląga. Rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dostrzegła istniejący od wieków i obecnie kult św. Mikołaja w Elblągu, przyjęła wybór osoby św. Mikołaja jako patrona miasta, czemu ? jak informuje w wydanym komunikacie Ks. Biskup Elbląski - sprzyja zgodne stanowisko Rady Miasta, a także duchownych innych Kościołów chrześcijańskich. 6 grudnia, o godz. 18.00 w katedrze elbląskiej - Msza św. związana z uroczystym ogłoszeniem św. Mikołaja patronem miasta. Zapraszamy!

4. W środę o godzinie 18.00 spotkanie z młodzieżą klasy II gimnazjalnej w salce katechetycznej.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w tym dniu nie ma rorat. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 na godzinę 17 zapraszam dzieci klas III. W trakcie Mszy św.zostaną poświęcone medaliki.

6. W sobotę bezpośrednio po roratach spotkanie z LSO. Zapraszam nowych aspirantów.

7. Pragnę podziękować za przygotowanie w dniu wczorajszym śniadania adwentowego dla naszych najmłodszych parafian. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiary i dary stołu na ten cel oraz zaangażowały się w organizację tego spotkania. Dzieciom natomiast dziękuję za udział w roratach i śniadaniu adwentowym.

8. Składam serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w organizację wyjazdu naszych dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem w Elblągu. Składam podziękowania Zarządowi Banku Spółdzielczego w Stegnie za pokrycie kosztów wyjazdu dzieci do Elbląga.

9. Słowa podziękowania kieruję także do osób roznoszących opłatek. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie tych osób oraz za dobre słowo. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie Kościoła. Mamy w Kościele dość ciepło, ale taki komfort kosztuje. W dalszym ciągu zachęcam do zgłaszania się kolejnych osób w celu roznoszenia opłatków.

10. Ministrantem miesiąca listopada został Krystian Urbaniak gratuje i życzę zdrowej rywalizacji.

11. Dziękujemy za ofiary składane dziś do puszek przy drzwiach kościoła na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

12. Rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związku niesakramentalnym odbędą się w kościele Bożego Ciała w Elblągu w dniach od 11-13 grudnia 2016r.

13. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? m.in. o historii św. Mikołaja biskupa oraz ciekawym wywiad z piosenkarzem Mieczysławem Szcześniakiem. Zachęcamy do lektury!

14. Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia w kościele.

15. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Parafianom i Gościom życzę owocnych przeżyć duchowych w tym szczególnym czasie adwentowym.

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 15:02

«  maja 2024  »