Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

11 grudnia 2016

Gaudete ? Radujcie się!

1. Trzecia Niedziela Adwentu znacznie zbliża nas do pamiątki Narodzin Zbawiciela. Niech pozostały czas adwentowy przygotuje nas na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas naszego jednania się z Bogiem i ludźmi.

2. Gorąco zachęcam do licznego udziału w tradycyjnych Mszach Św. o świcie - Roratach, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 7.00.

3. Dzisiaj rozprowadzany jest program rekolekcji adwentowych, które rozpoczniemy o przyszłej niedzieli.

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek Matkę Bożą z Guadalupe, we wtorek św. Łucję, w środę św. Jana od Krzyża.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

7. W tym tygodniu w czwartek oraz piątek przedświąteczne odwiedziny chorych według znanego porządku. Jeżeli jeszcze zachodziłaby taka potrzeba odwiedzenia kogoś dodatkowego z osób chorych z naszej parafii, to proszę o zgłoszenie tego osobiście lub telefonicznie do mnie.

8. W sobotę bezpośrednio po roratach spotkanie z LSO. Zapraszam nowych kandydatów.

9. Zbiórka do puszek w minioną niedzielę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie wyniosła 268 zł. Bóg zapłać.

10. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem. Episkopat Polski zachęca, by w dniu dzisiejszym o godz. 19.30. zapalić jedną świecę w oknie  i modlitwą ogarnąć tych wszystkich którzy zginęli i cierpieli po wprowadzeniu Stanu Wojennego w 1981 r.

11. Słowa podziękowania kieruję także do osób roznoszących opłatek. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie tych osób oraz za dobre słowo. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie Kościoła. Opłatek jeszcze nie został rozprowadzony w Rybinie oraz Stegience Osada oraz na ulicy Gdańskiej od Junoszyna do rodna Jana Pawła II. Jeżeli do kogoś jeszcze opłatek nie dotarł na innych ulicach , to jest możliwość nabycia w zakrystii.

12. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? m.in. o odsłonięciu po 500. latach płyty przykrywającej oryginalny kamień na Grobie Jezusa w Jerozolimie, o 25. leciu ?Radia Maryja?, a także o znanym zespole ?Gospel Rain?.

Dziękując za wszelkie dobro, duchowe i materialne parafianom oraz wszystkim Dobrodziejom i sympatykom naszego Kościoła i życzę obfitości łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2016 19:50

«  maja 2024  »