Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 26 marca 2017 20:35

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 MARZEC 2017 R.

Zbyt często czyste sumienie jest tylko rezultatem marnej pamięci.

św. Ambroży

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

2. Za tydzień w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej Parafii Wielkopostne Rekolekcje, które trwać będą do wtorku 4 kwietnia.. W tym roku przewodniczył im będzie ks. Adrian Borowski. Już dzisiaj proszę o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi i licznego uczestnictwa w tych Świętych Dniach słuchania Słowa Bożego. Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas, w którym przygotujemy się do godnego i głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego oraz świętowania Zmartwychwstania Jezusa. Bardzo proszę o zaplanowanie sobie wzorowego uczestnictwa w tych duchowych ćwiczeniach Zadbajmy także o chorych i samotnych. Program rekolekcji jest rozprowadzany dzisiaj, zostanie również zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

3. Zachęcam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych oraz do modlitwy w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i odprawiających rekolekcje wielkopostne. Na Drogę Krzyżową zapraszam w każdy piątek o godz. 17.00 ? dzieci i o 18.00 ? młodzież i dorosłych; Gorzkie Żale odprawiane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msze św. w ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek oraz w czwartek od godz. 16.00 do 17. 30.

4. W najbliższy wtorek zostaną włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza aspiranci: Jakub Osowski oraz Jakub Kos. Zapraszam z tej okazji rodziców oraz członków rodziny.

5. W środę  zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek zapraszam po Mszy św. do salki katechetycznej na projekcje filmu pt. ?Czy naprawdę wierzysz?. W filmie dwanaście osób, często wbrew głoszonym przekonaniom, odkrywa moc Chrystusowego krzyża.

7. Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 5 najładniejszych i 5 najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród  dla dzieci. Liczę na Waszą ofiarność i szczodrość. Zadbajmy o to wspólnie, aby poprzez ten konkurs dzieci z naszej parafii mogły kultywować tradycje wielkanocne, poznawały najstarsze obyczaje świąteczne i doskonaliły umiejętności artystyczne. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Dzieci, które zbierają jałmużnę wielkopostną do skarbonek jako swój dar, niech przyniosą te skarbonki w najbliższą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.30 i złożą przy ołtarzu.

9. Szkolne koło Caritas organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących pomocy z Gminy Stegna. Wolontariusze będą zbierali żywność 1 kwietnia w sklepach w Stegnie od godz. 8.00 do 14.00. Zapraszamy do podzielenia się darami, z tymi, którzy czekają na okazanie życzliwości.

10. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej wspólnoty; dziękuję Paniom z IV Róży z Rybiny za złożenie ofiary na dar stołu na czas rekolekcji w kwocie 100 zł.

12. Taca budowlana z ubiegłego tygodnia wyniosła 1 515,70.

13. Serdecznie dziękuję Panom, którzy w minionym tygodniu pomagali w pracach na rzecz parafii. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

14. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę do Torunia w dniu 3 czerwca 2017 r.(sobota). Koszt wyjazdu to 100 zł z obiadem.

15. W nadchodzący weekend od [2-4 kwietnia br.], w Kościele Bożego Ciała w Elblągu [ul. Robotnicza 29], odbędą się rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Szczegółowe informacje na stornie internetowej diecezji.

16. Osoby, które chciałyby złożyć dary stołu z racji rekolekcji prosiłbym o wcześniejszą informacje o tym.

Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych będzie czasem naszego nawrócenia i odnowienia życia.

«  maja 2024  »