Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2 KWIETNIA 2017 R.

Łazarzu, wyjdź z grobu!

1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.
  2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się przeżyć ten czas na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Modlitwą otoczmy Ks. Rekolekcjonistę i nasze rodziny, abyśmy wspólnie - poprzez duchowe ćwiczenia - zbliżyli się do Boga i owocnie przygotowali do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Już dzisiaj chcę wyrazić naszą wdzięczność ks. Rekolekcjoniście, a wyrazem naszej wdzięczności, oprócz daru duchowego i modlitwy, będą również składane ofiary na tacę w czasie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek.
  3. W środę  zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godz. 19stej  spotkanie w salce katechetycznej z trzecią klasą gimnazjalną.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca; przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się według znanego porządku.
  5. W czwartek po Mszy  Św. spotkanie członków Akcji Katolickiej.
  6. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami Stegny. I będzie to jedyna droga krzyżowa odprawiana w ten piątek. Na drogę krzyżową wyruszymy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę o zabranie ze sobą świec, a przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych o zorganizowanie się i pomoc w niesieniu krzyża. Serdecznie zapraszam do licznego udziału ? pomóżmy nieść Krzyż Chrystusowi.
  7. Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 10 najładniejszych i najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie wsparcia, które pozwoli ufundować nagrody dla dzieci. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy tzw. Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św., a uroczysta procesja z palmami wyruszy o godz. 10:15 spod Urzędu Gminy.
  9. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

10.  Dziękuję za udział w czwartkowej projekcji filmu pt. ?Czy naprawdę wierzysz??.

11.  Dzisiaj o godz. 13.05 w TVP 1 odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu. Zachęcam do obejrzenia.

12.  W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły m.in. o mediach, o cierpieniu, które może być modlitwą i ofiarowaniem, a także o Thomasie Eliocie ? jednym z najwybitniejszych poetów XX w., który wskazywał na potrzebę odbudowania chrześcijańskiej cywilizacji. Zachęcam do lektury.

13.  Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę do Torunia w dniu 3 czerwca 2017 r.(sobota). Koszt wyjazdu to 100 zł z obiadem. Jeśli chodzi o wyjazd do Gietrzwałdu to zgłosiło się tylko 8 osób.

14.  W dniu 8.04.17 w GOK od 11.00-13.00 odbędzie się Jarmark Wielkanocny.

15.  Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii.

Wszystkim parafianom i gościom życzę nawrócenia. Pamiętajmy, że Pan Bóg daje nam kolejną szansę na powrót do Niego.

«  maja 2024  »