Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość NMP Królowej Polski
środa, 03 maja 2017 17:00

Uroczystość NMP Królowej Polski

3 Maja 2017

Zostań z nami Panie, gdyż ma się ku wieczorowi!

1.  Dziś obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

2. Nabożeństwa majowe odprawiane będą po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe, po Mszy św. wieczornej.

4. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek według znanego porządku.

5. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne  członków Akcji Katolickiej.

6. W piątek na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież z kl. III gimnazjalnej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy  Św. odbędzie się spotkanie.

7. 6 maja br w Elblągu odbędzie się Festyn Liturgicznej Służby Ołtarza. Diecezji Elbląskiej. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 9.00, powrót do Stegny ok. godz. 15.15.

8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Torunia proszę o dokonywanie wpłat oraz podanie adresu i numeru PESEL. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

9. Organizuję wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. W programie przewidziane jest m.in. zwiedzanie Sanktuarium w Pribram, Opactwa w Melk, Sanktuarium Maryjnego w Mariazell, Opactwa w Tihany, Budapesztu, Zakola Dunaju. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 września do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

10. Organizuję również pielgrzymkę na Podlasie i Litwę. Pielgrzymować będziemy m.in. do  takich miejsc jak Sokółka ? miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola ? miejsce zw. z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, Sejne ? gdzie znajduje się fugura Matki Bożej zwanej Szafkową, Wilno, Troki, Wigry, Augustów. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

11. Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kieruję do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

12. Składam z głębi płynące podziękowania  za dar modlitwy w mojej intencji, za okazaną mi życzliwość i złożone życzenia urodzinowe oraz złożone dary stołu. To budujące jak czuje się Waszą obecność i wsparcie Drodzy Parafianie.

«  maja 2024  »