Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 MAJA 2017 R.

Ja jestem bramą owiec!

• Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przypominam, że przez 25 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 160 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa ? Dobrego Pasterza. Proszę o szczególną modlitwę osobistą za Elbląskie Seminarium Duchowne.

• Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika ? głównego patrona Polski.

• Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Torunia proszę o dokonywanie wpłat oraz podanie adresu i numeru PESEL. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

• Organizuję wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. W programie przewidziane jest m.in. zwiedzanie Sankturium w Pribram, Opactwa w Melk, Sanktuarium Maryjnego w Mariazell, Opactwa w Tihany, Budapesztu, Zakola Dunaju. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

• Organizuję również pielgrzymkę na Podlasie i Litwę. Pielgrzymować będziemy m.in. do  takich miejsc jak Sokółka ? miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola ? miejsce zw. z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, Sejne ? gdzie znajduje się figura Matki Bożej zwanej Szafkową, Wilno, Troki, Wigry, Augustów. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

• W sobotę przypada 100. Rocznica pierwszych Objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu uroczyście rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej nabożeństwa Fatimskie. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie.

• Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych,  zwłaszcza dzieci i młodzież.

• Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na próby, która odbędą się w poniedziałek, wtorek oraz środę o godz. 16.00 obecność wszystkich jest obowiązkowa. W piątek spowiedź św. o godz. 16.45 gromadzimy się kościele zapraszam na tą spowiedź też rodziców chrzestnych, rodzeństwo, aby w tym dniu razem ze swoim dzieckiem skorzystali również z Sakramentu Pokuty. Zapraszam także dzieci z klasy IV, które będą przeżywać rocznicę Komunii Św. Inne osoby  mogą w tym dniu również skorzystać ze spowiedzi św.

• Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii za tydzień 14 maja, o godz. 12.00. Dwadzieścioro dziewięcioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Św. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o głębokie duchowe przeżycie pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

• W dniu wczorajszym odbył się Festyn Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym uczestniczyli także ministranci z naszej parafii. Mam nadzieję że wrócili z bagażem dobrych przeżyć i wrażeń.

• W najbliższy czwartek zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do sprzątania kościoła i terenu wokół kościoła przed południem od godz. 9 do 12 oraz po południu od godz. 15 do 17.30. Proszę przynieść ze sobą narzędzia do sprzątania.

• 21 maja odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii św. Spotkanie z dziećmi kl. IV-tej odbędzie się w środę bezpośrednio po Mszy św. Natomiast z rodzicami będzie we wtorek o godz. 19.00.

• W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Obecność obowiązkowa.

• Zachęcam do nabywanie prasy katolickiej

• Dziękuję za pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty.

• Za tydzień trzecia niedziela, w którą przypada tzw. taca budowlana.

Na wytrwałe podążanie za Chrystusem, Dobrym Pasterzem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

«  maja 2024  »