Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Swiętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

04 Czerwca 2016 r.

Przyjdź Duchu Święty!

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewaniu lub recytacji hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

2. Jutro drugi dzień świąt zesłania Ducha Świętego ? święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W parafii Jantar przypada odpust.

3. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny, a od wtorku rozpoczynamy okres zwykły w liturgii.

4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na modlitwę o świętość kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji..

5. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

6.15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesyjna będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku. Bardzo proszę, aby w tym kierunku poszły też pewne przygotowania zwłaszcza ołtarzy, a następnie trasy procesyjnej oraz naszych domów. Jest to znak naszej przynależności i miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Jest to znak naszej wiary. Pierwszy ołtarz będzie przy  ul. Gdańskiej przy Poczcie, drugi przy Sklepie PLUS, trzeci ołtarz na ul. Sikorskiego u Państwa Lipa i czwarty ołtarz na ul. Powstańców Warszawy przy szkole. Proszę o zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach, przyozdobienie trasy procesyjnej oraz naszych domów. O przygotowanie pierwszego ołtarza proszę mieszkańców Rybiny, Popowa i Stegienki Osada.

7.Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec ? odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach.

8.W związku z odpustem parafialnym zachęcam do składania rzeczy na loterię fantową oraz o udzielania wsparcia finansowego na ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs.

9.W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

10.W dniach 16-17 czerwca br odbędzie IV Piesza Pielgrzymka z Gdańska do bł. Doroty z Mątów Wielkich.

11.Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12.Organizuję wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł.

13.Organizuję również pielgrzymkę na Podlasie, Wilno, Troki, Wigry, Augustów i Litwę. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych zapraszam do zapisywania się.

14.Rozpoczynamy remont elewacji wschodniej, prezbiterium i części zakrystii. W tym tygodniu będą trwały prace przygotowawcze.

15.Osoby chcące wziąć udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 8 czerwca 2017 o godzinie 18.00 w salce przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim.

16.Składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła oraz kierowane do mnie dobre słowo. W sposób szczególny słowa podziękowania składam do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

Z okazji przypadającego dzisiaj święta Zesłania Ducha  Świętego, wszystkim życzę daru mądrości i męstwa w wyznawaniu naszej wiary w Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.

Poprawiony: czwartek, 08 czerwca 2017 11:15

«  maja 2024  »