Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła
wtorek, 01 sierpnia 2017 11:06

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30  lipca 2017 r.

1. W drodze na Jasną Górę jest już XXV Elbląska Pielgrzymka Piesza. Wciąż istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymów. Zachęcam też do modlitewnego towarzyszenia wędrującym do Częstochowy.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Loyoli (odpust w Jastrzębiej Górze) w piątek świętego Jana Marii Vianney, w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych wg znanego porządku. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 17.15. W sobotę zapraszam na drugie pierwszych pięciu sobót miesiąca. Przeżywamy czas 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża skierowała wówczas wezwanie, by na świecie rozpowszechnić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Chcemy aktywnie odpowiedzieć na to wezwanie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie wszystkich należących do Róż różańcowych i Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas modlitwy o trzeźwość narodu polskiego.

5. Serdecznie zapraszam na  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która odprawiana jest w naszej świątyni w każdą środę po Mszy św.

6. W najbliższą sobotę 5 sierpnia rozpocznie się 36 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ? Stegna 2017. Wykonawcami pierwszego koncertu będą Pani Klaudia Camilla Twardzik (organy) i Pan Olgierd Wysocki (organy). Koncerty odbywać będą się co tydzień w soboty o  godz. 16.00. Ostatni koncert odbędzie się 19 sierpnia br.

7. Serdecznie witam na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek i cieszę się, że wspólnie możemy się modlić i napełniać Bożą miłością. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

8. Zachęcam do nabywania oraz lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.  Dziś w ?Gościu Niedzielnym? m.in. ciekawe artykuł o komiksowym wydaniu Biblii, a także o błogosławionych owocach drzemki.

9. Pewna rodzina złożyła ofiarę 1000 zł na remont elewacji Kościoła. Składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła oraz kierowane do mnie dobre słowo.

10. W dniu 6 sierpnia 2017 r. w godz. od 9.00 do 15.00 w Stegnie, Bulwar Radiowej Jedynki (przy plaży) w ramach programu społecznego ?Po Pierwsze Zdrowie? w Mobilnym Centrum Diagnostycznym odbędą się badania i konsultacje dot. wczesnego wykrywania chorób neurodegeneracyjnych, wczesne wykrywanie zaburzeń narządów zmysłów m.in. słuchu, wzroku, równowagi i czucia, wczesne wykrywanie nowotworów skóry, głowy i szyi oraz raka prostaty, wczesne wykrywanie chorób układu krążenia, chorób przyzębia oraz wczesnych symptomów cukrzycy. Zachęcam do skorzystania z w/w badań.

11. 6 sierpnia br w godz. 12.00 ? 18.00 na Placu przy Żuławskim Parku Historycznym ul. Kopernika 17 w Nowym Dworze Gdańskim oraz w Urzędzie Gminy Stegna będzie możliwość rejestracji jako potencjalnego dawcy szpiku w ramach akcji ?Pomóż Hani i Innym?.

12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 500 zł.

Również na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę są jeszcze wolne miejsca. Pielgrzymować będziemy m.in. do  takich miejsc jak Sokółka ? miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola ? miejsce zw. z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, Sejne ? gdzie znajduje się figura Matki Bożej zwanej Szafkową, Wilno, Troki, Wigry, Augustów. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody na czas wakacji i urlopów oraz wielu łask Bożych.

«  maja 2024  »