Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVIII Niedziela Zwykła

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Święto Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia 2017 r.

Zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich?

1. Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

2. We wtorek wspominamy św. Dominika, w środę św. Teresę Benedyktę od Krzyża [Edytę Stein] patronkę Europy, karmelitankę zamordowaną w Auschwitz. W czwartek ? św. Wawrzyńca diakona; w piątek ? Matkę Bożą Świętolipską [w Świętej Lipce uroczystość odpustowa] oraz św. Klarę.

3. Również w piątek [11 sierpnia] na Jasną Górę wchodzi XXV. Elbląska Pielgrzymka Piesza, a także pielgrzymka rowerowa.

4. W przyszłą niedzielę13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Z racji niedzieli w tym dniu Msza Święta z procesją różańcową i figurą Pani Fatimskiej wokół Kościoła będzie o godz. 17.00. Zapraszam na to nabożeństwo wszystkich parafian i gości.

5. W dniach 3-6 września organizowana jest III. Żuławska Pielgrzymka Piesza, od ujścia Wisły (z Mikoszewa), do Gietrzwałdu, dla uczczenia 140. rocznicy objawień maryjnych. Szczegóły w Internecie i na plakatach.

6. Serdecznie zapraszam na  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która odprawiana jest naszej świątyni w każdą środę po Mszy św.

7. W najbliższą sobotę kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej; wystąpi Andreas Cavelius z Niemiec.

8. Ofiary zbierane za tydzień na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne oraz na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.

9. Jak co tydzień serdecznie witam gości i turystów, którzy w naszym kościele przeżywają niedzielną Eucharystię. Życzę Wam udanego wypoczynku. Informuję, że Msze św. w Stegnie odprawiane są według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

10. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? m.in. historia zmarłego niedawno chłopca Charliego Garda i jego rodziców, poza tym ciekawe artykuł o dzieciach niepełnosprawnych oraz bazie kosmicznej, która powstała na terenie byłego lotniska w Pile. Zachęcam do lektury.

11. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 500 zł.

12. Również na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę są jeszcze wolne miejsca. Pielgrzymować będziemy m.in. do takich miejsc jak Sokółka ? miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola ? miejsce zw. z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, Sejne ? gdzie znajduje się figura Matki Bożej zwanej Szafkową, Wilno, Troki, Wigry, Augustów. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

13. Przeżywamy miesiąc sierpień. Zechciejmy przeżyć go zgodnie z naszą tradycją w abstynencji od napojów alkoholowych.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym razem z nami życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni rozpoczynającego się tygodnia.

«  maja 2024  »