Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II niedziela Zwykła

Ogłoszenia ParafialnE

II Niedziela Zwykła

20 stycznia 2013 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trzeba nam zabiegać o tę jedność, ale musimy w swoich środowiskach zaczynać od siebie samych, a więc jedność w rodzinie, w małżeństwie o jedność w sąsiedztwie, jedność w przebaczaniu sobie w pojednaniu. W tych intencjach módlmy się przez ten najbliższy tydzień.

3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

4. Jutro obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za naszych dziadków: żywym, aby Pan Bóg błogosławił, a zmarłych, żeby przyjął do swojej chwały w niebie.

5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie ? my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Możemy wesprzeć kleryków naszego seminarium duchownego przekazując ten 1 % podatku, serdecznie do tego zachęcam.

6. Trwa tzw. Mała Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Obecnie Obraz peregrynuje na ul. Jaśminowej. Ks. Proboszcz serdecznie zachęca do przyjmowania Obrazu w swoich domach. Proszę o zachowywanie kolejności peregrynowania według wyznaczonego planu. Rodziny, które w danym dniu Obraz przyjmują zapraszam na Mszę Św., a także można składać ofiary na Mszę św. zbiorową.

7. 27 stycznia od godz. 10.00 do 17.00 w Ośrodku Zdrowia w Stegnie odbędą się badania okulistyczne. Przy zamówieniu okularów wizyta bezpłatna.

8. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Elblągu zaprasza na rekolekcje lectio divina, które odbędą się  w dniach 21,22,23 stycznia 2013 r. w Kościele  Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim.  Rozpoczęcie o godz. 19.00. Rekolekcje skierowane są do członków Akcji Katolickiej oraz wszystkich parafian niezrzeszonych w stowarzyszeniu Akcji Katolickiej.

9. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kolęda, to poświęcenie mieszkania na Nowy Rok, modlitwa kapłana z rodziną i krótka rozmowa duszpasterska. Dłuższe debaty nie są wskazane z tej racji, że czekają następne rodziny. Do omawiania trudniejszych spraw ks. Proboszcz zaprasza do kancelarii parafialnej w ciągu roku. Proszę, aby mieszkańcy poszczególnych ulic zmobilizowali się i zorganizowali dojazd księdza na wizytę kolędową. Rodzinom, które przyjmowały błogosławieństwo Boże w swój dom w minionym tygodniu, dziękuję za gościnność, życzliwość i ofiary kolędowe. Część ofiar składanych w czasie kolędy zostanie przeznaczona na pokrycie kosztu poduszek na ławki do kościoła. Ks. Proboszcz dziękuje za składane osobno ofiary ministrantom, 20% zebranych przez ministrantów ofiar przeznaczone jest na fundusz ministrancki. Z funduszu tego zostanie pokryta część kosztów związanych z wyjazdem integracyjnym ministrantów.

W tym tygodniu odwiedziny kolędowe od godz. 9.30:

21.01.2013 r. (poniedziałek) ul. Jagiełły od Rodziny Szymańskich, ul. Jaśminowa, Zacisze, Cicha, Kościuszki

22.01.2013 r. (wtorek) ul.Gdańska od Junoszyna do Ronda, Heweliusza, Krótka, Rycerska

23.01.2013 r. (środa) ul.Gdańska od Sztutowa do Ronda

24.01.2013 r. (czwartek) ul. Kopernika od Rodziny Pietraniuk, Grunwaldzka

25.01.2013 r. (piątek) ul.Powstańców W-wy od strony Junoszyna

Niektóre rodziny z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, w związku z tym na sobotę 26 stycznia przewidziana jest kolęda uzupełniająca. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę uzupełniającą proszę o zgłoszenia telefoniczne lub w kancelarii parafialnej.

10. W dniach od 7 do 10 lutego 2013 r. w Wyższym Seminarium Duchownych w Elblągu odbędą się rekolekcje powołaniowe. Początek rekolekcji we czwartek 7 lutego o godz. 11.00, zakończenie w niedzielę 10 lutego ok. godz. 14.00. Zaproszenie skierowane jest do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych (wyjątkowo mogą być uczniowie III klasy gimnazjum). Zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe przyjmowane są do dnia 4 lutego. Koszt rekolekcji w symbolicznej kwocie 50 zł.

11. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za składane dary stołu.

To tyle z ogłoszeń, bardzo Wam dziękuję za waszą obecność, a na ten czas świętowania z racji tej styczniowej niedzieli i konfrontowania się ze słowem Bożym przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2013 09:23

«  maja 2024  »