Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła
sobota, 19 sierpnia 2017 22:19

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2017 r.

Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!

1.Dzisiaj kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta z procesją różańcową i figurą Pani Fatimskiej wokół Kościoła będzie o godz. 17.00. Zapraszam na nabożeństwo wszystkich parafian i gości.

2. Dziękuję za ofiary składane dziś na tacę na rzecz Seminarium Duchownego w Elblągu i Fundusz Nauki diecezji.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe kapłana i męczennika z Auschwitz ? patrona diecezji elbląskiej.

4. W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej]. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, kłosów zbóż jak w każdą niedzielę. W tym dniu istnieje obowiązek udziału we Mszy św. Tego dnia obchodzimy zarazem rocznicę Bitwy Warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy, a także w dziejach naszej Polski, oraz Dzień Wojska Polskiego.

5. Od zbliżającego się roku akademickiego rozpoczynają się w Elblągu trzyletnie studia podyplomowe z teologii. Organizatorami są: Wydział Teologii UWM w Olsztynie oraz diecezja elbląska. Do udziału w studiach zapraszam osoby świeckie, posiadające wykształcenie teologiczne, w szczególności nauczycieli religii. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.

6. W czwartek [17 sierpnia] przypada wspomnienie św. Jacka Odrowąża i dzień imienin ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Solenizanta otoczmy naszą serdeczną myślą i modlitwą o światło Ducha Świętego.

7. Zachęcam do lektury ?Gościa Niedzielnego?. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawe artykuły: o św. Edycie Stein [zamęczonej w Auschwitz], a także historii modlitw Zdrowaś Maryjo i Pod Twoją obronę. Czytajmy!

8. W dniach 3-6 września organizowana jest III. Żuławska Pielgrzymka Piesza, od ujścia Wisły (z Mikoszewa), do Gietrzwałdu, dla uczczenia 140. rocznicy objawień maryjnych. Szczegóły w Internecie i na plakatach.

9. Serdecznie zapraszam na  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która odprawiana jest naszej świątyni w każdą środę po Mszy św.

10.W najbliższą sobotę ostatni koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej; wystąpią Panowie Roman Perucki i Łukasz Długosz.

11. Jak co tydzień serdecznie witam gości i turystów, którzy w naszym kościele przeżywają niedzielną Eucharystię. Życzę Wam udanego wypoczynku. Informuję, że Msze św. w Stegnie odprawiane są według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 500 zł.

13. Również na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę są jeszcze wolne miejsca. Pielgrzymować będziemy m.in. do takich miejsc jak Sokółka ? miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola ? miejsce zw. z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, Sejne ? gdzie znajduje się figura Matki Bożej zwanej Szafkową, Wilno, Troki, Wigry, Augustów. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

14. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów obecnie przeprowadzanego remontu elewacji kościoła oraz renowacji prospektu organowego. Proszę parafian o włączenie się w remont naszego kościoła poprzez składanie ofiar. Tym, którzy pamiętają, że jest to nasz i przyszłych pokoleń Dom Modlitwy, składam serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które  wspierają te przedsięwzięcia mają swój udział w dziele renowacji naszej świątyni. Wszystkim dobrodziejom naszej Parafii składam wyrazy wdzięczności i polecam ich dobremu Bogu w swoich modlitwach. Pamiętajmy nadal o budowlanych potrzebach naszej parafii.

15. Miesiąc sierpień jest w polskiej tradycji czasem podejmowania wyrzeczeń i szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zmagają się z nałogiem i przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Wszystkim Parafianom  i Gościom życzę miłego niedzielnego wypoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej na nowy tydzień.

«  maja 2024  »