Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXI Niedziela Zwykła
czwartek, 31 sierpnia 2017 15:28

XXI Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2017 roku

Ty jesteś Piotr ? Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół!

1. To już ostatni tydzień wakacji. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku katechetycznym i szkolnym.

2. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających. Życzymy miłego pobytu.

3. Od 1 września następuje zmiana porządku Mszy św. W niedziele Msze św. będą odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 16.00, a od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

4. W każdą środę tygodnia w naszej świątyni odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszam.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek według znanego porządku. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok katechetyczny. W sobotę zapraszam na trzecie nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.

6. 1 września modlimy się za ofiary II wojny światowej i o pokój na świecie. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.

7. Dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie zaprasza w dniu 2 września 2017 roku na uroczystości upamiętniające 78. rocznicę pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof. O godz. 10.45 obok krematorium zostanie odprawiona Msza Św. w intencji ofiar byłego obozie Stutthof, której będzie przewodniczył J.E. ks. Biskup Jacek Jezierski. Szczegółowe informacje w gablocie w nawie bocznej.

8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W ?Gościu Niedzielnym? dołączona jest płyta DVD ze słynnym filmem ?Misja?.

9. Pewna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 500 zł na remont kościoła, serdecznie dziękuję za ten gest.

10. Za prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej dziękuję Michałowi Osowskiemu, Grzegorzowi Rucińskiemu, Adamowi Górnowicz.

11. W dalszym ciągu zapraszam na pielgrzymkę do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 500 zł. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 200 zł.

12. Rozpoczęcie nowego roku katechetycznego i szkolnego będzie w poniedziałek 4 września. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, dyrekcję szkoły, poczty sztandarowe na Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 9.30 w poniedziałek 4 września. Podczas tej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I.

Dziękując wszystkim za troskę o kościół na nadchodzący tydzień życzę Wam obfitości Bożych darów a odpoczywającym pięknych chwil.

«  maja 2024  »