Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła
poniedziałek, 04 września 2017 13:35

XXII Niedziela Zwykła
3 września 2017 roku

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój!

1. Jutro rozpoczęcie nowego roku katechetycznego i szkolnego. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, dyrekcję szkoły, poczty sztandarowe na Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 9.30 Podczas tej Mszy będzie miało miejsce poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I.

2. Msze św. w Stegnie odprawiane są w niedziele o godz. 8.30, 10.30, i 16.00. W dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. W najbliższą środę z Mikoszewa wyruszy III Żuławska Piesza Pielgrzymka  do Gietrzwałdu, której organizatorem jest ks. Marek Witkowski. Tego dnia pielgrzymi będą przechodzić przez jedną z miejscowości naszej Parafii, tj. Rybinę. Zachęcam mieszkańców Rybiny do serdecznego przywitania pielgrzymów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlimy się o powołania do kapłaństwa. Jednocześnie przypominamy, że Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów w nowym roku akademickim. Termin drugiego naboru: 15 września. Szczegóły w Internecie.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W piątek, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ? Matki Bożej Siewnej.  Po Mszy św. błogosławieństwo ziarna na zasiew.

7. Uroczyste obchody 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie odbędą się za tydzień, w niedzielę [10 września]. Mszy św. o godz. 11.00. na polach gietrzwałdzkich przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zachęcamy do pielgrzymowania.

8. Za tydzień we wszystkich kościołach diecezji elbląskiej dokonamy aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W odpowiedzi na prośbę ks. bp. elbląskiego, do puszek przy drzwiach kościoła zbieramy dziś ofiary na pomoc poszkodowanym w skutek burz i nawałnic z sąsiedniej diecezji pelplińskiej. Poprzednia zbiórka wyniosła 730 zł.

10. W sobotę  9 września w Parafii Żuławkach odpust parafialny, uroczysta suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00.

11. Pamiętajmy w każdą środę tygodnia o naszym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek o Koronce do Bożego Miłosierdzia.

12. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszam także nowych kandydatów.

13. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców.

14. Pewna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 500 zł na remont kościoła, serdecznie dziękuję za tą szczodrość.

15. W minionym tygodniu odwiedziłem chorych z naszej wspólnoty parafialnej. Pragnę serdecznie podziękować za ciepłe przyjęcie i za złożone ofiary na dojazd.

16. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

17. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 500 zł. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 200 zł.

Poprawiony: wtorek, 05 września 2017 08:01

«  maja 2024  »