Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Zwykła
sobota, 26 stycznia 2013 18:49

III Niedziela Zwykła

27 stycznia 2013

1. Dzisiaj Światowy Dzień Trędowatych i Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

1. Od jutra Msze św. w ciągu tygodnia będą sprawowane o godzinie 17.00.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Z uwagi na stan zdrowia ks. Proboszcza odwiedziny chorych będą w następnym tygodniu, tj. w 7 i 8 lutego ? w czwartek i piątek, według znanego porządku. Spowiedź w pierwszy piątek godz. 16.00.

1. W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. spotkanie z kandydatami, obecność obowiązkowa.

1. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana ? Światłość Świata i Jego Matkę, pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Na Mszach Św., które odprawione będą o godz. 10.00 i 16.00, będzie miało miejsce poświęcenie świec gromnicznych. W czasie Mszy świętej o godz. 10.00 poświęcone zostaną świece dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a po Mszy Św. zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na spotkanie.

1. W sobotę o godzinie 8.30 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

1. Ks. Proboszcz zaprasza Panów Szafarzy na spotkanie opłatkowe w dniu dzisiejszym na godz. 14.30 do plebanii.

1. Składka z tacy budowlanej wyniosła 1380 zł.

1. Ks. Proboszcz pragnie podziękować za złożone dary stołu.

1. W tym tygodniu wznawiamy odprawianie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwo zapraszam w każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00.

1. Instytut Inicjatyw Europejskich w partnerstwie ze stowarzyszeniem "Bursztynowe Wybrzeże" organizuje szkolenie dla mieszkańców Gminy Stegna i Sztutowo w ramach projektu pod nazwą "Klub miłośników nurkowania w Stegnie i Sztutowie". Szczegółowe informacje zamieszczone są na tablicy w nawie bocznej.

1. Intencje Mszy św.

1. Zakończona została wizyta duszpasterska w rodzinach katolickich naszej parafii. Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana. Prawie wszystkie rodziny katolickie naszej parafii przyjęły kolędę. Ks. Proboszcz składa podziękowania kapłanom, którzy podjęli się odwiedzin duszpasterskich, ministrantom za posługę w czasie kolędy. Drogim Parafianom ks. Proboszcz dziękuje za życzliwe przyjęcie kapłanów w swoich domach, za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia, serdeczną rozmowę, za poczęstunki i cierpliwe oczekiwanie. Podziękowania kieruje również do tych osób, które przyjeżdżały w czasie kolędy po księży. Wielu wiernych podczas spotkań z kapłanami wyrażało wdzięczność ks. Proboszczowi za jego posługę i zaangażowanie w pracę duszpasterską w parafii, okazywali troskę o stan jego zdrowia i przekazywali słowa otuchy, za to ks. Proboszcz z całego serca bardzo dziękuje. Ks. Proboszcz wyraża swoją wdzięczność Parafianom, którzy czują więź ze wspólnotą parafialną, utożsamiają się z nią, traktując świątynię jako ?swój dom?, że tu u siebie, nie mówią ?u was?, tylko ?u nas, w naszej parafii, w naszym kościele? i gorąco dziękuje za ofiary pieniężne, dzięki którym będzie można częściowo pokryć koszt wykonania poduszek na ławki do kościoła.

Słowa towarzyszą nam od pierwszych chwil życia. Dzięki nim potrafimy wyrazić miłość, zachwyt, oczekiwanie. Słowo odczytał Jezus w nazaretańskiej synagodze, a słuchający Go wpatrywali się w Niego z podziwem. Dzisiejsza niedziela jest doskonałą okazją do postawienia sobie pytania o rolę Słowa Bożego w naszym życiu. Czy kieruję się tym, co Bóg do mnie mówi?... Czy potrafię słuchać Chrystusa?...

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego świętowania Dnia Pańskiego.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:53

«  maja 2024  »