Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła
poniedziałek, 18 września 2017 19:03

XXIV Niedziela Zwykła
17 września 2017

Panie, ile razy mam przebaczyć?

Jako ludzie wiary przeżywamy kolejną niedzielę, Dzień Pański. W życiu i śmierci należymy do Pana. Św. Paweł oznajmia, że ?nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie?. Jezus Chrystus, nasz Pan, umarł dla nas, abyśmy mieli życie. Dlatego sprawując Eucharystię, uczestniczymy w pamiątce Jego śmierci i zmartwychwstania, oraz uczymy się żyć dla braci i sióstr, aby tworzyć jedną rodzinę Bożą.

1.    W kościele przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i modlimy się za ludzi pracujących w mediach.

2.    W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pragniemy w modlitwie powierzać młode pokolenie, aby wzrastało w łasce u Boga i ludzi.

3.    W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.

4.    Młodzież klasy III oraz II Gimnazjum  wyjątkowo zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą  w środę o godz. 18.00, aby powierzać św. Stanisławowi wszystkie wasze intencje i wyprosić Jego opiekę.

5.    W najbliższą sobotę tj. 23 września br. będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej dożynki Gminno-Powiatowe. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 13-stej w Kościele następnie przejdziemy na plac przy ulicy Jagiełły. Zapraszam do przygotowania wieńców dożynkowych oraz do wspólnej modlitwy.

6.    W czwartek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Wiernych zachęcamy do czytania Jego Ewangelii i Pisma św.

7.    W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup, oraz tych którzy z naszej wspólnoty parafialnej pragną się włączyć w przygotowanie ?Różańca do Granic?. Nasz kościół jest jednym z kościołów stacyjnych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej wielkiej modlitwie różańcowej, która odbędzie się 7 października. Po nabożeństwach w kościele udamy się nad morze, aby tam modlić się za Polskę, świat, polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na świecie. Zapisów można dokonać na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl

8.    Śpiewaków i chórzystów zachęcamy do udziału w IX. Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w tym tygodniu od piątku do niedzieli w Pasłęku. Rejestracja i zgłoszenia przez stronę internetową diecezji.

9.    Jubileusz i odnowienie przysięgi małżeństw naszej diecezji wobec ks. Biskupa Elbląskiego odbędzie się w dniu 30 września [sobota] o godz. 15.00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Do udziału zapraszają Wspólnoty Domowego Kościoła. Szczegóły w Internecie.

10.    Zachęcamy do lektury ?Gościa Niedzielnego?. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły o ochronie i szansie życia dla nienarodzonych ? chorych dzieci, a także o Jacku Kaczmarskim i jego niezwykłej muzyce, odczytywanej dziś na nowo.

11.    Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na potrzeby budowlane podejmowane obecnie przy naszym kościele. Składam serdeczne Bóg zapłać.

?Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; Weź, co twoje i odejdź? (Mt 20)

Poprawiony: poniedziałek, 18 września 2017 19:04

«  maja 2024  »